Gość Napisano 13 września 2004 #1 Napisano 13 września 2004 Jak na starym budynku z w miarę dobrymi ścianami wykonać wieniec? Czy trzeba wiercić otwory na pręty w ścianie, czy raczej podnieść ścianę? Jak prawidłowo umocować murłaty w remontowanym budynku?
Slawku Napisano 23 lutego 2005 #2 Napisano 23 lutego 2005 Gdzie ten wieniec chcesz wykonać? na ostatniej kondygnacji? Jak rozumiem robisz remont - pewnie poddasza ? Podaj więcej informacji to może ci coś podpowiem!
Gość Napisano 25 lutego 2005 #3 Napisano 25 lutego 2005 Podane przez Ciebie informacje są bardzo lakoniczne. Po co chcesz robić wieniec? Chcesz uzyskać o jedną kondygnację więcej wykorzystując poddasze nieużytkowe. W takim wypadku to projektant decyduje o konieczności wykonania wieńca i taki wieniec jest projektowany, a cały projekt adaptacji poddasza zatwierdzany przez właściwy organ administracji architektoniczno – budowlanej – starostę. Murłaty montuje się bezpośrednio do wieńca za pomocą śrub Innym przypadkiem konieczności wykonania wieńca żelbetowego jest występowanie pękania ścian np. na skutek eksploatacji górniczej. W takim przypadku budynek się „spina” wieńcami żelbetowymi , ale w Twoim przypadku to nie ma zastosowania bo napisałeś że ściany są w dobrym stanie
Slawku Napisano 25 lutego 2005 #4 Napisano 25 lutego 2005 Jeśli pisze, że chce mocować murłaty - to pewnie ich wcześniej nie było, czyli w takim wypadku wieniec jest potrzebny (może nawet trzpienie pionowe) w celu przejęcia sił poziomych z dachu.
Recommended Posts
Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować
Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz
Utwórz konto
Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!
Zarejestruj nowe kontoZaloguj się
Masz już konto? Zaloguj się.
Zaloguj się