Skocz do zawartości

max 288 i ocieplenie


nezpers

Recommended Posts

Napisano
WItam,
w tym oto temacie


artykuł o scianach

opisane jest że nie warto stawiać domu z bardzo grubą ścianą nośną a należy zwrócić uwagę na grubość ocieplenia (w tym wypadku styropian),i podano przykład max-a 288x188x220 że nie ma potrzeby stawiania muru tzw."łebkiem do przodu" czyli mur grubości 288 tylko normalnie na grubość 188mm ale dać grubszy styropian, w/g autora wspolczynnik U bedzie bardzo zblizony ale koszt murów się sporo zmniejszy a więc będzie ekonomiczniej, Sam teraz stoję przed dylematem jak budować tzn. napewno bedzie to MAX ale zaczalem sie zastanawiac jaką metodę obrać czy mur 188 i 20cm styropian, bo czy bedzie to 15 przy 288 czy 20 przy 188, to mi wszystko jedno, bo robocizna ta sama.
Na stronie termoorganiki jest kalkulator do obliczania U, i w/g róznych kombinacji nie można zarzucić nic autorowi tekstu bo rzeczywiści wyliczenia potwierdzają jego tezę a może idoświadczenie. Co Wy o tym sądzicie?
P.S. przyjmujemy że dom będzie postawiony przez fachowca a nie pana Kazia co para się wszystkim.
Pozdrawiam
Napisano
Cytat

Ciekawe twierdzenie. Chętnie posłucham rozwinięcia tego bo sam jestem na etapie wyboru materiału do budowy murów.



...może i ciekawe ale jednak będę stawiał ścianę szerokości 288 ponieważ na 188 strop nie miałby dobrego oparcia (zbyt mała powierzchnia) tak powiedział i murarz i kierownik, bo to jednak trochę ciężaru jest i strop i dach. Więc zakupiłem maxa i stawiam na 288. pozdrawiam
PS. a czemu w tym artykule tak napisali? moze mieli na mysli domek a'la parterowy.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Załączam zdjecia. Może coś da się wywnioskować z tego. Całe szczęście że sąsiad postanowił postawić swoje ogrodzenie, jak poinformował będzie to „murek” cokolwiek to znaczy dla niego. Więc nawet ta usypana ziemia nie będzie opierać się na moim ogrodzeniu. Jak dla mnie może postawić ogrodzenie murowane po całości nawet i na 10m wzwyż. Pomiędzy moim ogrodzeniem a jego jest wolna przestrzeń jakieś 40cm- tu się okazało że ta przestrzeń jest „moja” bo deweloper  postawił ogrodzenie nie po linii granicy. Na ostatnim zdjęciu widać wykop na moje oko nie mniej niż 1,5m do owego „murku” by ziemia się nie osuwała. No specem nie jestem ale na 99% wymaga to zgody kogoś z „góry”.
    • Witam . Ja ze swojej strony jako monter instalacji hydraulicznych i grzewczych mogę polecić firmę IZOMIX i ich sklep internetowy sklep.izomix.pl Jak tylko zabraknie mi choćby 1mb otuliny to wysyłali mi zawsze w ten sam dzień, a na drugi już miałem. Mają tam właśnie materiały izolacyjne do rur, kanałów, poddaszy itp
    • Nie sądziłam że zgoda na użytkowanie i zakończenie budowy może być wydana jeszcze w trakcie budowy…poza tym terenu nie mógł podnieść po zakończeniu budowy bo na tym terenie postawił dom- logiczne- najpierw teren potem dom.  Swoją drogą, teraz trochę przypominam sobie, mój dom jest podniesiony o 1,5m do równego poziomu z drogą i to jest zapisane w projekcie budowlanym. 
    • Decyzja o zakończeniu budowy i zgoda na użytkowanie mogła zostać wydana na podstawie dokumentów, bez opcji wizyty na placu budowy, więc nikt w urzędzie może nie wiedzieć o pracach przy podniesieniu terenu. Albo prace te zaczęły się dopiero po odbiorze. Idź do urzędu, bo tutaj to będziemy gdybać. Tak na marginesie nie wierzę, żeby sąsiad miał pozwolenie na takie podnoszenie poziomu swojej działki.
    • Jeżeli kocioł ma wyprowadzenie (czopuch) poziomo, to otwór w kominie trzeba zrobić na konkretnej wysokości. Jeżeli zaś odprowadzeni ma być w kotle zrobione od góry, to najłatwiej jest wszystko dopasować, gdy otwór w kominie jest wysoko. Wtedy mamy długą pionową rurę czopucha, co ma zarówno dobre, jaki złe strony.  Pionowa rura zajmuje miejsce obok komina. W przypadku kominka zwykle nie jest to problem, ale kotłowni , przy kotle, może przeszkadzać. Pionowa stalowa rura czopucha nagrzewa się szybko, co wspomaga ciąg przy rozpalaniu.  Rura oddaje ciepło do otoczenia. Ale ciepło może też oddawać tradycyjny murowany komin. On też gromadzi je na dłużej. Kominy prefabrykowane często są izolowane, więc ten efekt już nie bardzo występuje. Trzeba więc rozważyć: - jaki jest komin;  - czy czopuch i komin oddają ciepło do tego samego pomieszczenia (komin może być za ścianą);  - czy dodatkowe ogrzewanie wnętrza przez czopuch (długą stalową rurę) jest pożądane. W małych kotłowniach bywa to raczej wadą, niż zaletą.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...