Skocz do zawartości

max 288 i ocieplenie


nezpers

Recommended Posts

WItam,
w tym oto temacie


artykuł o scianach

opisane jest że nie warto stawiać domu z bardzo grubą ścianą nośną a należy zwrócić uwagę na grubość ocieplenia (w tym wypadku styropian),i podano przykład max-a 288x188x220 że nie ma potrzeby stawiania muru tzw."łebkiem do przodu" czyli mur grubości 288 tylko normalnie na grubość 188mm ale dać grubszy styropian, w/g autora wspolczynnik U bedzie bardzo zblizony ale koszt murów się sporo zmniejszy a więc będzie ekonomiczniej, Sam teraz stoję przed dylematem jak budować tzn. napewno bedzie to MAX ale zaczalem sie zastanawiac jaką metodę obrać czy mur 188 i 20cm styropian, bo czy bedzie to 15 przy 288 czy 20 przy 188, to mi wszystko jedno, bo robocizna ta sama.
Na stronie termoorganiki jest kalkulator do obliczania U, i w/g róznych kombinacji nie można zarzucić nic autorowi tekstu bo rzeczywiści wyliczenia potwierdzają jego tezę a może idoświadczenie. Co Wy o tym sądzicie?
P.S. przyjmujemy że dom będzie postawiony przez fachowca a nie pana Kazia co para się wszystkim.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Ciekawe twierdzenie. Chętnie posłucham rozwinięcia tego bo sam jestem na etapie wyboru materiału do budowy murów.



...może i ciekawe ale jednak będę stawiał ścianę szerokości 288 ponieważ na 188 strop nie miałby dobrego oparcia (zbyt mała powierzchnia) tak powiedział i murarz i kierownik, bo to jednak trochę ciężaru jest i strop i dach. Więc zakupiłem maxa i stawiam na 288. pozdrawiam
PS. a czemu w tym artykule tak napisali? moze mieli na mysli domek a'la parterowy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...