Skocz do zawartości

Zapowietrzona Podłogówka


Kasiula10

Recommended Posts

Witam Mam założone ogrzewanie podłogowe, juz w tamtym roku miałam z nim problem - nie wszystkie pętle grzeją. Przychodzili różni spece i nik nie potrafi tego odpowietrzyć. Jak to zrobić??? Próbowałam juz zakręcania wszystkich pętli i otwierania pokolei każdej ale to nic nie daje. Był też facet który podpinał wąż i próbował przepuszczać wodę. Nie wiem co juz mam zrobić... icon_cry.gif
Link do komentarza
Cytat

Po takich działaniach trudno coś doradzić.
Jeśli nie grzeje więcej niż jeden obwód,to może są one źle podłączone?Może instalator podłączył ze sobą 2 zasilania i 2 powroty?
Czy te nie grzejące obwody są największe?
Czy,na rozdzielaczu jest osobna pompa tylko do podłogówek?



Teraz znów próbowałam odpowietrzać i jeszcze mniej grzeje niż grzało. Nie mam już sił. jest osobna pompa na podłogówkę, osobna na kaloryfery i osobna do wody. Nie mam pojęcia jak duże są te pętle które nie grzeją. nie mam żadnych planów jak to było rozkładane.
Link do komentarza
Proszę zatrzymać pompę na grzejniki a tą z podłogówek włączyć na trzeci bieg (oczywiście przy załączonym kotle CO).Potem proszę sprawdzać na rurkach wychodzących z rozdzielacza na poszczególne obwody,czy są ciepłe.Najpierw te,na zasilaniu,a po kilkunastu(kilkudziesięciu) minutach,te z powrotu.Po tym działaniu będzie wiadomo,które obwody grzeją,a które nie.
Potem proszę zamknąć na zaworach (mam nadzieję,że takowe są) te obwody,których rurki powrotne są już ciepłe,i sprawdzać te,które wcześniej nie grzały.
Wszystkie te działania wymagają dużo czasu.Nieraz trzeba czekać kilkadziesiąt minut,zanim na powrocie pojawi się letnia woda.
Niedawno odpowietrzałem i regulowałem niewielką podłogówkę (5 obwodów) 3 dni.
Link do komentarza
A może problem tkwi w wadliwym odpowietrzaniu, z tego co wiem to należy najpierw wszystkie obiegi zamknąć zawory na obu kolektorach, później otworzyć pierwszy obieg i odpowietrzasz pętle na dolnym kolektorze, jak przestanie syczeć to zamykasz odpowietrznik no i pierwszy obieg, to samo robisz z drugim obiegiem i trzecim, każdy po prostu odpowietrzasz osobno. Po odpowietrzeniu ostatniego otwierasz wszystkie obiegi i odpowietrzasz na górnym kolektorze.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Przepisy ppoż. mówią, że tak blisko granicy nie wolno stawiać domu. O płocie niczego nie mówią.  A skoro dom się jednak postawił, to niech teraz dom się martwi przepisami. Płot nie musi.
    • Najwyższy czas zlikwidować tę służebność, niestety to droga sadowa. Pamiętaj jednak, ze działka ze służebnością mocno zmniejsza swoją wartość.
    • Nie mam zamiaru się gniewać z sąsiadem, ma służebność nie wiadomo po co, ponieważ posuada swój własny wjazd z innej strony i dodatkowo nie respektuje żadnych zasad mimo rozmów z nim. Przekracza służebność, obiecuje że nie będzie tego robił a za chwilę jest to samo
    • U mnie było podobnie. Działki po bokach ogrodzone, bez zgody właścicieli abym mógł do swojej działki doprowadzić media, nie naruszając tych ich. Wymyśliłem że zrobię toew tej drodze ze służebnością. Kosztowało mnie ogromne ilości alkohol aby się integrować, kupowanie roślin fajnych do nasadzenia w miejscu odkładanych przez koparkę z wykopu ziemi, pogodzenia się że kiedy już za swoją ciężką kasę zrobiłem dojazd, wciąż parkowali mi on i jego goście pod bramą wjazdową, że nie mogłem wyjeżdżać i musiałem prosić aby mi na to pozwoli. Nauczyłem się jednego. Nigdy! Nigdy nie kupiłbym więcej działki, do której dostęp miałbym tylko wtedy, gdy ktoś mi na to pozwoli.     Nie gniewaj się z sąsiadem. Zgodzę daj na sprawy mało istotne. Trawa odrośnie. Rośliny nasadzisz. Ale będziesz miał pewność że kiedy pojedziesz na narty, do Egiptu latem, czy teściów odwiedzić na Wielkanoc, sąsiad zajrzy czy ktoś się nie szwęda na posesji, podkarmi kota, a nawet gdy zaufasz i się zaprzyjaźnisz - podleje w domu kwiaty 
    • Dla większości inwestorów dach to pokrycie. Dlatego interesuje ich głównie kolor i wzór blachy czy dachówki. Ukryta pod pokryciem konstrukcja, najczęściej w postaci drewnianej więźby, już tak ciekawa nie jest, a to właśnie ona ma zasadniczy wpływ na trwałość dachu i bezpieczeństwo domowników. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/dachy/baza-wiedzy/51002-wiezba-dachowa-wazny-element-dachu
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...