Skocz do zawartości

Zapowietrzona Podłogówka


Kasiula10

Recommended Posts

Witam Mam założone ogrzewanie podłogowe, juz w tamtym roku miałam z nim problem - nie wszystkie pętle grzeją. Przychodzili różni spece i nik nie potrafi tego odpowietrzyć. Jak to zrobić??? Próbowałam juz zakręcania wszystkich pętli i otwierania pokolei każdej ale to nic nie daje. Był też facet który podpinał wąż i próbował przepuszczać wodę. Nie wiem co juz mam zrobić... icon_cry.gif
Link do komentarza
Cytat

Po takich działaniach trudno coś doradzić.
Jeśli nie grzeje więcej niż jeden obwód,to może są one źle podłączone?Może instalator podłączył ze sobą 2 zasilania i 2 powroty?
Czy te nie grzejące obwody są największe?
Czy,na rozdzielaczu jest osobna pompa tylko do podłogówek?



Teraz znów próbowałam odpowietrzać i jeszcze mniej grzeje niż grzało. Nie mam już sił. jest osobna pompa na podłogówkę, osobna na kaloryfery i osobna do wody. Nie mam pojęcia jak duże są te pętle które nie grzeją. nie mam żadnych planów jak to było rozkładane.
Link do komentarza
Proszę zatrzymać pompę na grzejniki a tą z podłogówek włączyć na trzeci bieg (oczywiście przy załączonym kotle CO).Potem proszę sprawdzać na rurkach wychodzących z rozdzielacza na poszczególne obwody,czy są ciepłe.Najpierw te,na zasilaniu,a po kilkunastu(kilkudziesięciu) minutach,te z powrotu.Po tym działaniu będzie wiadomo,które obwody grzeją,a które nie.
Potem proszę zamknąć na zaworach (mam nadzieję,że takowe są) te obwody,których rurki powrotne są już ciepłe,i sprawdzać te,które wcześniej nie grzały.
Wszystkie te działania wymagają dużo czasu.Nieraz trzeba czekać kilkadziesiąt minut,zanim na powrocie pojawi się letnia woda.
Niedawno odpowietrzałem i regulowałem niewielką podłogówkę (5 obwodów) 3 dni.
Link do komentarza
A może problem tkwi w wadliwym odpowietrzaniu, z tego co wiem to należy najpierw wszystkie obiegi zamknąć zawory na obu kolektorach, później otworzyć pierwszy obieg i odpowietrzasz pętle na dolnym kolektorze, jak przestanie syczeć to zamykasz odpowietrznik no i pierwszy obieg, to samo robisz z drugim obiegiem i trzecim, każdy po prostu odpowietrzasz osobno. Po odpowietrzeniu ostatniego otwierasz wszystkie obiegi i odpowietrzasz na górnym kolektorze.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Spokojnie, nowy czy stary, wszystko jest w porządku. Forum jest od pytań właśnie.       I już wiemy, że można.      Dobrze kombinujesz. Chociaż jeśli w przewodach nie ma gruzu to ja bym to lekkie wydmuchał.        
    • Jest to dom jednorodzinny. (Jestem nowy na na tym forum i za błędy w odpowiedziach przepraszam)
    • 1. Kodeks cywilny (KC) stanowi: Art. 154 KC: Określa, że ogrodzenia między sąsiednimi nieruchomościami powinny być stawiane na granicy, a koszty budowy i utrzymania ponoszą właściciele sąsiednich działek po połowie, chyba że strony ustalą inaczej. A jeśli sąsiadowi coś nie pasuje, to wystarcza cofnąć się na swoją stronę 10 cm żeby stawiać to co się chce. Do wysokości 2,2 metra. Art. 144 KC: Zakazuje działań, które nadmiernie ingerują w korzystanie z sąsiedniej nieruchomości (np. zbyt wysokie ogrodzenie zasłaniające światło). Właśnie te 2,2 metra   2. Prawo budowlane (Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r.) stanowi: Zgłoszenie lub pozwolenie: Ogrodzenia o wysokości powyżej 2,2 m wymagają zgłoszenia do odpowiedniego organu administracji architektoniczno-budowlanej (starostwo powiatowe lub urząd miasta). W niektórych przypadkach, np. przy ogrodzeniach od strony dróg publicznych, może być wymagane pozwolenie na budowę. Art. 29 ust. 1 pkt 23: Ogrodzenia o wysokości do 2,2 m nie wymagają zgłoszenia, chyba że znajdują się w szczególnych lokalizacjach (np. przy zabytkach lub drogach publicznych). Art. 30: Zgłoszenie musi zawierać informacje o rodzaju, zakresie i sposobie wykonania prac oraz terminie rozpoczęcia budowy.   3. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (MPZP): MPZP może określać szczegółowe wymagania dotyczące ogrodzeń, np. ich wysokości, materiału, kolorystyki czy prześwitu (np. zakaz pełnych ogrodzeń w określonych strefach). Jeśli działka nie jest objęta MPZP, stosuje się ogólne przepisy prawa budowlanego.   4. Warunki techniczne (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie):  § 41: Ogrodzenia nie mogą stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt (np. ostre elementy na górze ogrodzenia są dopuszczalne tylko powyżej 1,8 m wysokości). § 43: Bramy i furtki muszą otwierać się do wewnątrz działki, jeśli znajdują się przy drodze publicznej.   Okna sąsiada nie mają żadnego znaczenia. Oczywiście, jesli ogrodzenie bedzie miało poniżej 220 cm.
    • Komentarz dodany przez Jacek80: Eko House - OSZUŚCI !!! Publikują fałszywe "rankingi", sprzedają kiepsko działające oczyszczalnie, kupują pozytywne komentarze i straszą prawnikami za pisanie niewygodnej prawdy na temat ich produktów oraz metod działania. Uważajcie na tych oszustów i manipulatorów!
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...