Skocz do zawartości

Z czego podłoga? Co zamiast wylewki betonu?


Recommended Posts

Witam,
kupiłem mieszkanie w bloku na pierwszym piętrze. Blok ma ok 40 lat. Podłoga nadawała się tylko do zerwania - było coś ala parkiet (na listwach 4cmx6cm była położona sklejka - sklejka z drewnianych deseczek - sklejone na długość 1m i na grubości na jednej deseczki).
Teraz mam goły beton ale muszę wyrównać do poziomu podłogi w kuchni czyli ok 8 cm. I nie wiem czym to uzupełnić.
Na początku myślałem o betonie ale problemy z transportem na 1 piętro no ale podobno może nie wytrzymać konstrukcja.
Teraz myślę o czmś podobnym do tego co było czyli - takie same listwy 4cmx6cm, między to wełna mineralna a na to płyta OSB 18 mm. Ale nie wiem jak to zrobić, tzn. tak żeby było dobrze. Np mam pytanie co ile cm rozłożyć listwy, i czy warto te skrajne (przy ścianie) przymocować kołkami do sciany aby usztywnić?
Pozdrawiam, Robert
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam,
kupiłem mieszkanie w bloku na pierwszym piętrze. Blok ma ok 40 lat. Podłoga nadawała się tylko do zerwania - było coś ala parkiet (na listwach 4cmx6cm była położona sklejka - sklejka z drewnianych deseczek - sklejone na długość 1m i na grubości na jednej deseczki).
Teraz mam goły beton ale muszę wyrównać do poziomu podłogi w kuchni czyli ok 8 cm. I nie wiem czym to uzupełnić.
Na początku myślałem o betonie ale problemy z transportem na 1 piętro no ale podobno może nie wytrzymać konstrukcja.
Teraz myślę o czmś podobnym do tego co było czyli - takie same listwy 4cmx6cm, między to wełna mineralna a na to płyta OSB 18 mm. Ale nie wiem jak to zrobić, tzn. tak żeby było dobrze. Np mam pytanie co ile cm rozłożyć listwy, i czy warto te skrajne (przy ścianie) przymocować kołkami do sciany aby usztywnić?
Pozdrawiam, Robert


kto madry powiedział, ze Ci podłoga nie wytrzyma.wylewka betonowa wzmocni tylko stara podloge (nie zapomnij o matach zbrojących), Jak masz 8 cm to pokusilbym sie o chociazby 2 cm styropianu i wylewke plywajaca. Pomysl o podlogówce. pozdrawiam i sorrki za literowki (lenistwo)
Link do komentarza
Cytat

Witam,
kupiłem mieszkanie w bloku na pierwszym piętrze. Blok ma ok 40 lat. Podłoga nadawała się tylko do zerwania - było coś ala parkiet (na listwach 4cmx6cm była położona sklejka - sklejka z drewnianych deseczek - sklejone na długość 1m i na grubości na jednej deseczki).
Teraz mam goły beton ale muszę wyrównać do poziomu podłogi w kuchni czyli ok 8 cm. I nie wiem czym to uzupełnić.
Na początku myślałem o betonie ale problemy z transportem na 1 piętro no ale podobno może nie wytrzymać konstrukcja.
Teraz myślę o czmś podobnym do tego co było czyli - takie same listwy 4cmx6cm, między to wełna mineralna a na to płyta OSB 18 mm. Ale nie wiem jak to zrobić, tzn. tak żeby było dobrze. Np mam pytanie co ile cm rozłożyć listwy, i czy warto te skrajne (przy ścianie) przymocować kołkami do sciany aby usztywnić?
Pozdrawiam, Robert



Witam Ja też w 2005r kupiłem M-4 na I p. i: Zerwałem wszystkie podłogi, skułem całe wylewki (5 ton) na nowo położyłem folię, styro, drobną siatkę zbrojeniową i wylewkę betonowa (betoniarkę miałem w dużym pokoju icon_wink.gif Potem po 3 - 4 tygodniach położyłem sobie wiśniowy parkiecik (cena z robociną i materiałami 90zł icon_smile.gif i 4x lakier icon_smile.gif Pięknie sprawnie i niedrogo.
Nie martw się o wytrzymałość stropu jest obliczony na niezłe obciążenia a taka wylewka to pikuś na powierzchni jak u mnie czyli 57m2.
i tyle
pozdro i powodzenia - J.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...