Skocz do zawartości

Fundamenty - konstrukcja szkieletowa


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem na etapie fundamentów, dom w konstrukcji szkieletowej (z ta różnicą, że konstrukcja wykonana będzie z drewna 16x16). Pojechałem na urlop i po powrocie miałem już wylane ławy fundamentowe. Sporo czytałem na ten temat, rozmawiałem z wykonawcą i kierownikiem budowy ale ... wątpliwości pozostały. Stąd moja prośba o opinię czy wszystko jest ok.

Opis sytuacji: gleba gliniasta, nachylenie terenu (ok. 1 m na długości 10 m), dom 10x13,5, parterowy z poddaszem użytkowym.

Wykopany koparką wykop pod ławy, wyżej 1,2 m niżej 0,8 m. Zbrojenie, wylany beton na równo z gruntem. W czterech miejscach wyciągniete druty zbrojeniowe. Tu moja wątpliwość: czy w tym przypadku nie powinno się zastosować metody schodkowej i zastosować gęściej drut zbrojeniowy?? Przecież boczne ściany fundamentu będą skośne tak jak grunt!Znajomi straszą mnie, że fundament mi kiedyś "zjedzie" po ławach.

Następnie szalunek do poziomu podłogi, tym razem na odwrót wyżej na 0,5 m niżej na 1,2 m (wymiary podaję przybliżone). I beton. Wyższa część ścian fundamentowych zostanie obsypana ziemią.


Co o tym myślicie?
Link do komentarza
Jeżeli na pierwszych zdjęciach miałeś łąwy to jak głęboko są posadowione?
Czy ławy też są wylewane na skośnym gruncie, czy wykopy były głębsze tam gdzie jest wyżej i dno było poziome?
Powiem krótko - mi się nie podoba. Pocieszeniem jest to, że dom będziesz miał lekki bo szkieletowy...
Jak będziesz miał robioną podłogę? Na legarach, czy na wylewce? Jeżeli na wylewce to zadbaj o to aby chociaż ona była poziomo...

No ale okolica bardzo ładna icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Niestety nie jestem w stanie wskazać tych rzeczy prócz farby a była użyta Dekoral Clean&Color Ażurowa Czerń i FARBA DEKORAL CLEAN&COLOR TWEEDOWA ZIELEŃ Niestety nie byłem przy remoncie jak i nie byłem zleceniodawcą, po jakimś czasie wróciłem do mieszkania
    • Nie wiadomo. Bo to co piszesz niczego nie daje. Jakie tynki, jakie gładzie, jaki grunt, jaka farba... Teraz można tylko zgadywać.
    • Mam pewien problem, po pomalowaniu ściany farbą powychodził biały dziwny nalot, wcześniej na ścianie była szara farbą na której mógł występować lecz nie było tego widać. Wspomnę że pokój był w pełni remontowany, tynki, gładzie. Podejrzewam że jest to swojego rodzaju jakiś minerał z tynku lub gładzi bo niestety fachowej okazał się partaczem. Z początku myślałem że to pleśń, lecz po zachlapaniu ściany wodą w miejscu gdzie była wodą nie pojawiła się pleśń a powstał taki ładny zaciek. Jeśli ktoś ma pojęcie na ten temat, czy dobrze myślę że to wytrącenie jakiegoś minerału?
    • Cześć,   Jestem razem z żoną zainteresowany kupnem działki i budowa domu lub opcja kupna połowy bliźniaka. Jeszcze nie wiem na którą opcję ostatecznie zdecydujemy się, dlatego obserwuję i oglądam działki w okolicy Grodziska Mazowieckiego. Wpadła mi w oko działka, która co prawda jest trochę droga, bo za 15 arów trzeba zabulic około 400k, ale chyba w tej okolicy to już zrobił się standard.   Działka wydaje się spoko, całkiem ustawna, w pełni uzbrojona, więc poprosiłem o kopie badań gruntu jakie zostały wykonane na tej działce (deweloper robil wiele odwiertów, bo w sumie na kilku działkach i drodze wewnętrznej, więc na każdej działce wypadły po 2 odwierty). Jako że w temacie jestem kompletnie zielony dlatego przychodzę z pytaniem czy takie parametry gruntu są dobre pod budowę domu czy wymagają jakiś szczególnych rozwiązań? Byłbym wdzięczny za poradę/opinię 
    • Nie będę nazywał serii Ospela, bo już jej nie widuję, ale była taka z długimi śrubkami do szyldów gniazdek (bardzo ładnych zresztą), że śrubki kaleczyły przewody w puszce i mogły zrobić zwarcie do PE. Usterka trudna w diagnozie, bo po zdjęciu szyldu (i odkręceniu śrubki) wszystko niby wracało do normy. Ale jak przy białym montażu jak się założyło czterdzieści gniazdek w kilku obwodach i RCD nie daje się załączyć, to proszę szukać usterki.   Teraz niech się ktoś kieruje kolorem. Jak ten głupi Michał od sera.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...