Skocz do zawartości

woda zrzutowa do stawu?


Gość

Recommended Posts

Gość Redakcja__
Realizacja takiego rozwiązania jest praktycznie niemożliwa z dwóch powodów - formalnych i technicznych. Pobór wody do zasilania pompy ciepła będzie na tyle duży, że konienieczne byłoby uzyskanie pozwolenia wodno-prawnego, co przy takim wykorzystaniu zasobów wody podziemnej jest mało prawdopodobne. Natomiast problemem technicznym będzie zapewnienie odpowiedniej ochrony przed zamarzaniem rurociągu odprowadzajacego wodę jak i samego stawu. Przy jego małej głębokości może następować zamarzanie do samego dna i wtedy wody odprowadzić się nie da.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
[quote="redakcja"]Realizacja takiego rozwiązania jest praktycznie niemożliwa z dwóch powodów - formalnych i technicznych. Pobór wody do zasilania pompy ciepła będzie na tyle duży, że konienieczne byłoby uzyskanie pozwolenia wodno-prawnego, co przy takim wykorzystaniu zasobów wody podziemnej jest mało prawdopodobne.

Duży pobór wody ?
W raportach BD piszecie o koniecznej wydajności nawet 30 l/min, a to dla studni bardzo mało.
Link do komentarza
Pobór wody ze studni zasilajacej pompę ciepła na poziomie 30 l/min umożliwia uzyskanie mocy grzewczej ok. 10 kW. Przy ciągłej pracy takiej pompy dobowe zużycie wody wyniesie ponad 43 m3. Przepisy prawa budowlanego dopuszczają zaś czerpanie bez pozwolenia wodno-prawnego jedynie do 5 m3 wody na dobę. Ponadto pompa czerpiąca wodę musi mieć odpowiednią wydajność przy wysokości podnoszenia uzależnionej od poziomu lustra wody, co przy głębokim ich zaleganiu wymaga zastosowania pompy o dużej mocy. Nie można również porównywać poboru wody na cele gospodarcze do czerpania jej do zasilania pompy ciepła, gdyż w tym przypadku woda pobierana jest przez długi czas, co może doprowadzić do wyczerpania tego źrodła.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...