Skocz do zawartości

Z Czego budować Garaż 9x15x4


Recommended Posts

Witam, pytanie do was może ktoś stał przed podobnym dylematem. Planuję postawić Garaż o wymiarach 9x15x4. Dach dwuspadowy na węższej ścianie. Chcę tam postawić podnośnik i teraz moje pytanie brzmi W jakiej technologii postawić ten budynek? Wiaodmo pozwolenia itp 

Chodzi mi żeby ktoś z doświadczenia doradził, większość rzeczy musiałbym zlecić.

* płyta fundamentowa, słupy stalowe na to płyta warstwowa ?

* płyta fundamentowa / fundmanet pod słupy, konstrukcja drewniana i na to płyta warstwowa/ osb ?

* klasycznie wienic + fundament i potem pustak solbet 24 cm(styropian na elewacje ?) i dach standardowo blacha + ocieplenie(wełna,styropian czy piana)

Kilka przykładów, z chęcią wysłucham jakichś pomysłów innych. Koszty wiadomo pewnie podobne ale chodzi żeby to wmiare szybko zrobić i stało solidnie. Nie mam doświadczenia z budowlanka.

Dzięki i pozdrawiam.  

 

 

Link do komentarza

Przede wszystkim musisz mieć projekt tego obiektu i wszystkie te sprawy omówisz z projektantem podczas zlecania mu zadania. 

Płyta warstwowa nie jest złym pomysłem, a jeszcze jakbyś kupił gdzieś gotową konstrukcję stalową jako szkielet, to miałbyś tanio i szybko. Takie gotowe hale (używane) do nabycia bywają. I wcale nie tak rzadko.

Link do komentarza
1 minutę temu, grunt12345 napisał:

 Może ktoś był w podobnej sytuacji i coś wybrał fajnego.   

 

Tu nie ma "czegoś fajnego" Każdy w podobnej sytuacji wybiera to, co w danych okolicznościach ma dla niego więcej zalet i tyle. I każdy może te zalety mieć inne. Przede wszystkim nie wiemy w jakim celu to budujesz. Ma to być profesjonalny warsztat? No to trzeba zapewnić możliwość pracy w zimie. Mój znajomy ma takie coś na podwórku, wybudował z materiału, który mu został po budowie domu. Ma profesjonalny sprzęt, podnośnik, ale wykorzystuje to rzadko, bo samochody to jego hobby, a nie profesja. Bo pracuje w elektrowni. Więc widzisz, różnie to wygląda. On nie dba specjalnie o ogrzewanie, bo w zimie rzadko tam zagląda.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...