Skocz do zawartości

Dyskusja na forum: Każda przydomowa oczyszczalnia ścieków będzie skontrolowana! Jak zbudować ją zgodnie z prawem? Odpowiadamy na 10 najczęstszych pytań


Recommended Posts

Trwają masowe kontrole przydomowych oczyszczalni ścieków! Urzędnicy sprawdzą, czy oczyszczalnię zbudowano zgodnie z przepisami, czy mamy umowy na wywóz nieczystości i rachunki! Odpowiadamy na 10 najczęstszych pytań dotyczących budowy przydomowych oczyszczalni ścieków.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/a/111844-kazda-przydomowa-oczyszczalnia-sciekow-bedzie-skontrolowana-jak-zbudowac-ja-zgodnie-z-prawem-odpowiadamy-na-10-waznych-pytan

Link do komentarza
Komentarz dodany przez Tom:
Może są takie gminy, gdzie kontrole są prowadzone... W gminie niedaleko dużego miasta, w której mam działkę (rekreacyjną), z małą altanką i szambem sprzed wielu lat, za "kontrole" odpowiedzialna jest jedna osoba (z 2-osobowego wydziału ochrony środowiska). Kontrola wygląda w ten sposób, że po pisemnym wezwaniu do okazania dokumentów związanych z budową i eksploatacją szamba pofatygowałem się do urzędu, podyktowałem dane do 1-stronnicowego protokołu i podpisałem... Umowa na wywóz i faktura jest? Jest. To ok. Za rok-dwa powtórka. Fizycznie niewykonalne przeprowadzenie kontroli, ale "unia kazała", więc produkuje się znowu dziesiątki kilogramów makulatury, w papierach i statystykach będzie się zgadzać, ale nie oczekujmy istotnej "poprawy" w stanie szamb czy przydomowych oczyszczalni. Może wypłyną najgrubsze sprawy i tyle....
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...