Skocz do zawartości

Historia edycji

animus

animus

1 godzinę temu, rafalll1984 napisał:

Wielkie dzięki to b. ważna informacja. A zawór antyskażeniowy wywołałby spadek ciśnienia czy obecny w nim zawór zwrotny? Pytam ponieważ zastanawiam się na dołożeniem samego zaworu zwrotnego tylko nie wiem czy to ma sens i ewentualnie w którym miejscu.

Każdy taki dodatkowy element instalacji zwiększa opory przepływu, nawet kolanko.

 

Dnia 21.08.2024 o 08:28, rafalll1984 napisał:

 

II_b.jpg

Tyle dodatkowych połączeń gwintowych również zwiększa awaryjność instalacji.

 

W mieszkaniach lokatorskich stosuje się montaż  zaworu zwrotnego, ale na cieplej wodzie, żeby wykluczyć nieprawidłowe wskazania tego wodomierza. 

 

1 godzinę temu, rafalll1984 napisał:

 Okej, pokombinuje jeszcze z zaworem kulkowym.

Nie musisz jako pierwszy montować zawór odcinający, możesz najpierw założyć na wodomierz np. przedłużkę, albo kolano nyplowe  i dopiero na nie nakręcić zawór kulowy.

Dnia 21.08.2024 o 08:28, rafalll1984 napisał:

Poprawnie zaplanowałem odcinek po filtrze?

Taki filtr siatkowy niewiele wnosi, lepiej zastosować korpus  obudowę filtra wody 5-10 cali i do środka filtr jednorazowy. 

Zamontować to np. w szafce zlewozmywaka w dostępnym miejscu.

 

Korpus-1cal-obudowa-filtr-wody-5-cali-FH

5-calowy-wklad-sznurkowy-filtr-do-wody-p

 

Filtr-Wody-10-FHPR-1-Korpus-Narurowy-2-x

10-calowy-wklad-sznurkowy-filtr-do-wody-

 

animus

animus

8 minut temu, rafalll1984 napisał:

Wielkie dzięki to b. ważna informacja. A zawór antyskażeniowy wywołałby spadek ciśnienia czy obecny w nim zawór zwrotny? Pytam ponieważ zastanawiam się na dołożeniem samego zaworu zwrotnego tylko nie wiem czy to ma sens i ewentualnie w którym miejscu.

Każdy taki dodatkowy element instalacji zwiększa opory przepływu, nawet kolanko.

 

Dnia 21.08.2024 o 08:28, rafalll1984 napisał:

 

II_b.jpg

Tyle dodatkowych połączeń gwintowych również zwiększa awaryjność instalacji.

 

W mieszkaniach lokatorskich stosuje się montaż  zaworu zwrotnego, ale na cieplej wodzie, żeby wykluczyć nieprawidłowe wskazania tego wodomierza. 

 

56 minut temu, rafalll1984 napisał:

 Okej, pokombinuje jeszcze z zaworem kulkowym.

Nie musisz jako pierwszy montować zawór odcinający, możesz najpierw założyć na wodomierz np.kolano nyplowe  i dopiero na nie nakręcić zawór kulowy.

Dnia 21.08.2024 o 08:28, rafalll1984 napisał:

Poprawnie zaplanowałem odcinek po filtrze?

Taki filtr siatkowy niewiele wnosi, lepiej zastosować korpus  obudowę filtra wody 5-10 cali i do środka filtr jednorazowy. 

Zamontować to np. w szafce zlewozmywaka w dostępnym miejscu.

 

Korpus-1cal-obudowa-filtr-wody-5-cali-FH

5-calowy-wklad-sznurkowy-filtr-do-wody-p

 

Filtr-Wody-10-FHPR-1-Korpus-Narurowy-2-x

10-calowy-wklad-sznurkowy-filtr-do-wody-

 

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...