Skocz do zawartości

Źle zamontowana dźwignia zaworu


Recommended Posts

Cześć wszystkim czy w zaistniałej sytuacji jak na zdjęciu -źle zamontowana jest ta rączka od zaworu-mogę tylko odkręcić rączkę , ustawić zawór w pozycji zamkniętej kombinerkami i poprawnie przykręcić rączkę na miejsce? I czy mogę to zrobić nie zamykając całego pionu w bloku ? 

IMG_20240805_191159393.jpg

Link do komentarza
1 godzinę temu, AdamZPolski napisał:

Cześć wszystkim czy w zaistniałej sytuacji jak na zdjęciu -źle zamontowana jest ta rączka od zaworu-mogę tylko odkręcić rączkę , ustawić zawór w pozycji zamkniętej kombinerkami i poprawnie przykręcić rączkę na miejsce? I czy mogę to zrobić nie zamykając całego pionu w bloku ? 

IMG_20240805_191159393.jpg

Można to zrobić, nie zamykając całego pionu w bloku.

W większości zaworów rączkę można przekładać na drugą stronę, czyli po odkręceniu nakrętki, czerwony uchwyt znajdujący się pod zaworem w pionie, "w pozycji otwartej wody", trzeba przełożyć do góry nad zawór, też w pionie i dokręcić nakrętkę. 

Wtedy możliwość manipulacji zaworu znajdzie się po przeciwnej stronie.

Link do komentarza

Jeśli po próbie przekręcenia dźwigni okaże się, że jest ona za długa i nie pozwala zamkąć/otworzyć zaworu, to można tę dźwignię skrócić o kilka centymetrów...

 

Jeśli dawno nie był poruszany ten zawór, to może on stawiać duży opór, a nawet może być niemożliwe jego poruszenie/zamknięcie... To zależy od twardości wody...

Wtedy konieczne będzie wymienienie tego zaworu - a wówczas odcięcie pionu będzie konieczne...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...