Skocz do zawartości

Historia edycji

Ewa Zybała

Ewa Zybała

Witam, ponownie wnoszę temat bo się zgubiłam w tym co mówią fachowcy. Mam docieplić strop użytkowy 100 m2 dla programu czyste powietrze. Mam tam meble, ciuchy itp. Wolę styropian. Mam dać 20 cm. Jedni mówią, że trzeba dać na zakładkę 4warstwy  po 5 cm i na to wylewkę cementową. Wylewka waży ok. 10 ton, obawiam się bo dom 40 letni... Zaczęłam rozważać anchydryt bo cieńszy ale wylewka droższa o ponad 2 tys zł.  Finalnie chyba niewiele lżejsza. Pytałam o możliwość piany pur, facet zachwalał, najpierw kazał dać 20 cm, ale jak mówiłam że drogo ( 20 tys zł) kazał dać 13 cm... inny fachowiec który robi posadzki wynalazł rozwiązanie: styrodur 15 cm., koniecznie mówi, że styropian się klei, nie wiem po co... na to wylewka samopoziomująca 1 cm , a na to siatka i klej. To ma być w cenie piany Pur, on uważa, że nawet przy tej twardej pianie nie da się po niej chodzić i wymaga wylewki,  i, że facet od piany mówiąc , że jest tak twarda mnie okłamał... Zgłupiałam doszczętnie. A może dać styropian 2 x po 10 cm, bez klejenia i zwykła posadzka? ( ok. 11 tys zł). Wiem już od Was , ze styrobeton się nie nadaje... Będę wdzięczna za każdą pomoc.

Ewa Zybała

Ewa Zybała

Witam, ponownie wnoszę temat bo się zgubiłam w tym co mówią fachowcy. Mam docieplić strop użytkowy 100 m2 dla programu czyste powietrze. Mam tam meble, ciuchy itp. Wolę styropian. Mam dać 20 cm. Jedni mówią, że trzeba dać na zakładkę 4warstwy  po 5 cm i na to wylewkę cementową. Wylewka waży ok. 10 ton, obawiam się bo dom 40 letni... Zaczęłam rozważać anchydryt bo cieńszy ale wylewka droższa o ponad 2 tys zł.  Finalnie chyba niewiele lżejsza. Pytałam o możliwość piany pur, facet zachwalał, najpierw kazał dać 20 cm, ale jak mówiłam że drogo ( 20 tys zł) kazał dać 13 cm... inny fachowiec który robi posadzki wynalazł rozwiązanie: styrodur 15 cm., koniecznie mówi, że styropian się klei, nie wiem po co... na to wylewka samopoziomująca 1 cm , a na to siatka i klej. To ma być w cenie piany Pur, on uważa, że nawet przy tej twardej pianie nie da się po niej chodzić i wymaga wylewki,  iże facet od piany mówiąc , że jest tak twarda mnie okłamał... Zgłupiałam doszczętnie. A może dać styropian 2 x po 10 cm, bez klejenia i zwykła posadzka? ( ok. 11 tys zł). Wiem już od Was , ze styrobeton się nie nadaje... Będę wdzięczna za każdą pomoc.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...