Skocz do zawartości

Historia edycji

Michal92

Michal92

Witam,

 

Jakiś czas temu na podstawie umowy dożywocia dziadkowie przekazali mi 5001m2 wydzielone z ich działki.

Jako warunek chcieli mieć pozostawiony dostęp do drogi asfaltowej, więc z geodetą podzieliliśmy jak na załączonym obrazku.

Teraz chciałbym dostać warunki zabudowy, i nie sądziłem że będzie problem z drogą ponieważ dziadkowie nie będą robić mi problemu z korzystaniem z ich "drogi", ale musi to być jak rozumiem udokumentowane.

Czy łatwiejszą ścieżką jest uzyskać służebność od dziadków czy ubiegać się o nowy zjazd i wybudować go bezpośrednio do mojej działki?

 

Z tego co się orientowałem, to nawet ze zgodą właściciela działki służebność wymaga wpisu notarialnego, projektu geodety itd.

Może jest prostsze rozwiązanie?

 

Mapazjazdlubdroga.thumb.png.813edff1964e4e66083ab758021cf586.png

Michal92

Michal92

Witam,

 

Jakiś czas temu na podstawie umowy dożywocia dziadkowie przekazali mi 5001m2 wydzielone z ich działki.

Jako warunek chcieli mieć pozostawiony dostęp do drogi asfaltowej, więc z geodetą podzieliliśmy jak na załączonym obrazku.

Teraz chciałbym dostać warunki zabudowy, i nie sądziłem że będzie problem ze drogą ponieważ dziadkowie nie będą robić mi problemu z korzystaniem z ich "drogi", ale musi to być jak rozumiem udokumentowane.

Czy łatwiejszą ścieżką jest uzyskać służebność od dziadków czy ubiegać się o nowy zjazd i wybudować go bezpośrednio do mojej działki?

 

Z tego co się orientowałem, to nawet ze zgodą właściciela działki służebność wymaga wpisu notarialnego, projektu geodety itd.

Może jest prostsze rozwiązanie?

 

Mapazjazdlubdroga.thumb.png.813edff1964e4e66083ab758021cf586.png

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...