Skocz do zawartości

Warunki zabudowy - duża - mała działka


Recommended Posts

Cześć,

 

pytanie odnośnie warunków zabudowy wydaną na duża działkę, dzieloną na mniejsze.

Duża działka, otrzymała warunki zabudowy na X budynków mieszkalnych jednorodzinnych, będzie dzielona na X mniejszy działek, nie zostały jeszcze wytyczone przez geodetę.

Jedną z nich chcę kupić - czy po złożeniu  wniosku o przeniesienie decyzji o warunki zabudowy i wyrażeniu zgody przez obecnego właściciela dużej działki, możliwe jest nabycie tych warunków ? 

Na decyzji o warunki zabudowy widnieje tylko znak przykładowo: ABC.1234.11.2024, a nie ma numeru decyzji które są wymagane (w załączniku).

 

Druga sprawa, czy na nie wytyczonej jeszcze działce, mogę zrobić badanie geotechniczne gruntu czy dopiero jak będą wyznaczone jej granic ?

wniosek-o-przeniesienie.jpg

Link do komentarza
7 minut temu, Daamian99 napisał:

 Druga sprawa, czy na nie wytyczonej jeszcze działce, mogę zrobić badanie geotechniczne gruntu  

 

A to jest działka na Marsie czy na ciemnej stronie Księżyca? Bo na Księżycu Chińczycy badają grunt, może być taniej.

 

Weź poczytaj to co napisałeś i zastanów się mocno.

Link do komentarza
2 minuty temu, retrofood napisał:

 

A to jest działka na Marsie czy na ciemnej stronie Księżyca? Bo na Księżycu Chińczycy badają grunt, może być taniej.

 

Weź poczytaj to co napisałeś i zastanów się mocno.

Ok, rozumiem że nie. Co z warunkami zabudowy ?

Link do komentarza
30 minut temu, Daamian99 napisał:

Ok, rozumiem że nie. Co z warunkami zabudowy ?

 

Jak trwały negocjacje do Unii Europejskiej, to wciąż powtarzano, że dopóki wszystko nie jest uzgodnione, to nie jest nic uzgodnione. Żeby nie zachwycać się przeciekami, jakoby jakiś obszar można już odfajkować. Bo urzędy tak pracują. Pytasz " czy na nie wytyczonej jeszcze działce, mogę zrobić badanie geotechniczne gruntu". Oczywiście, że możesz, ale wynik będzie wyłącznie dla Twojej informacji, bo dopóki nie ma numeru, po którym działkę się identyfikuje, to urząd nie wie czego pomiar dotyczy. 

Nie wolno się spieszyć, Dopóki nie ma ostatecznej decyzji (prawomocnej!!!) to nie ma nic i nic się nie liczy.  

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...