Skocz do zawartości

Budowa domu na działce rolnej


Recommended Posts

Dzień dobry. Ojciec, który nie jest rolnikiem przepisał mi fragment działki rolnej. Jest to działka RIVb o powierzchni 0.14ha. 

Ja sam nie jestem również rolnikiem. Proszę mi powiedzieć od czego muszę zacząć aby móc postawić dom na tzw zgłoszenie. Dom ma być traktowany jako budynek jednorodzinny całoroczny. Próbowałem wypełnić wniosek online o wydanie WZ ale przy części o sposób użytkowania itp już zgłupiałem. Od czego mam zacząć? Błądze jak dziecko we mgle. 

 

 

Jeśli napisałem w złym dziale to proszę o przeniesienie. 

Edytowano przez Tomczyk (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
48 minut temu, Tomczyk napisał:

Dzień dobry. Ojciec, który nie jest rolnikiem przepisał mi fragment działki rolnej. Jest to działka RIVb o powierzchni 0.14ha. 

 

Dowiedz się w gminie czy masz jakiekolwiek szanse na zabudowę tej działki. 

50 minut temu, Tomczyk napisał:

  Próbowałem wypełnić wniosek online o wydanie WZ ale przy części o sposób użytkowania itp już zgłupiałem. 

Wpisz "nieużytek"

Link do komentarza
Przed chwilą, retrofood napisał:

 

Dowiedz się w gminie czy masz jakiekolwiek szanse na zabudowę tej działki. 

Wiem tylko tyle że nie ma MPZP

I na akcie notarialnym jest "rada gminy m..o nie podjęła uchwały o ustanowienie obszaru o rewitalizacji oraz specjalnej strefy rewitalizacji; przedmiotów działka znajduje się w obszarze chronionego krajobrazu" przyrzecze skrwy prawej"; dla w/w działki nie była wydana decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu "

Link do komentarza
1 godzinę temu, Tomczyk napisał:

Wiem tylko tyle że nie ma MPZP

 

Tego się można domyślić, ale u nas też nie ma MPZP, a jednak gmina ma określoną politykę, szumnie można nazwać urbanistyczną i w niektórych kierunkach nie zezwoli na żadną rozbudowę, a w niektórych można coś ugrać. Nie wiem z czego to wynika, ale tak jest i już. dlatego sugerowałbym najpierw rozmowę z urzędnikami, nawet taką nieoficjalną, aby zorientować się w nastawieniu lokalnych władz. One potem mają zagwozdkę, chociażby w projektowaniu infrastruktury mieszkaniowej, ludziom potrzebne są dojazdy, energia, woda, kanaliza i tak dalej. Dlatego, jeśli Twoje zamiary stoją w sprzeczności z ich planami, to niewiele ugrasz. I warto to wiedzieć na początku.

Link do komentarza

to może dobrym zwyczajem Kolega poszuka na forum podobnych tematów (takich samych), bo nie jest z kosmosu, tylko z obszaru ok 322 tys km2, gdzie panują te same zasady, tj np studium, a wielu już o tym pisało

 

 

Link do komentarza

Słuchaj, jeśli to Twoja działka to idź to gminy i złóż wniosek o warunki zabudowy, nic Cię to nie kosztuje. Zawsze możesz wykorzystać do tego miejscowego projktanta czy biuro projektowe, które podpowie jak ten wniosek dobrze wypełnić aby się później nie zapędzić w kozi róg. Projektanci często oferują takie usługi, pewnie koło 500-1000 zł, składają taki wniosek w Twoim imieniu.

To, że działka obok jest zabudowana, na pewno wpływa na Twoją korzyść.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...