Wystarczy szpachlować tylko połączenia. W miejscach, gdzie nie mamy fabrycznych fazowanych krawędzi, można samemu zrobić takie fazowanie. Teraz bez problemu można kupić specjalny strug do fazowania krawędzi płyt g-k. Kiedyś trzeba było się z tym bardziej pomęczyć.
Łączenia przy tak obrobionych krawędziach można już typowo zaszpachlować i wzmocnić taśmą. Oczywiście, da się zamiast tego nałożyć gładź na całość. Ale ryzyko, że łączenia będą pękać rośnie w takim wariancie.
Dzień dobry,
chciałbym prosić Państwa o poradę. Remontuje dom z wysokim podpiwniczeniem (dołączam zdjęcie dla zobrazowania). Zastanawiam się czy izolacja fundamentów w takiej sytuacji jest konieczna?
W piwnicy nie ma nadmiernej wilgoci, wody gruntowe są bardzo nisko - jest to typowa piwnica niezamieszkała. Planuję ocieplić dom do poziomu gruntu oraz dodatkowo (może grubszym styropianem) ocieplić strop między kondygnacjami.
Wiem, że lepiej ocieplić niż nie - ale ważę koszty oraz ryzyko odkopywania fundamentów, które były wykonane w latach 90.
Grubość ściany to pustak, kanał, pustak. Strop grubości około 18 cm.
Z góry dziękuję za wszelkie porady!
Najprawdopodobniej to efekt ruchów konstrukcji budynku. Prawdopodobnie niegroźne, jeżeli nie będzie to narastać, czyli te rysy nie będą się powiększać i nie będzie ich przybywać.
Na pierwszym zdjęciu, tym z otworem drzwiowym, rysy są właśnie w miejscu największej koncentracji naprężeń. Powtarzające się bardzo niewielkie ruchy elementów konstrukcyjnych wystarczą, żeby pojawiły się niewielkie rysy.
W przypadku gospodarstw domowych, zużyte rękawice podgumowane wrzucamy do pojemnika na odpady zmieszane, niezależnie od tego, czy są wykonane z gumy, lateksu, czy są to rękawice wielomateriałowe. Taką informację znalazłem tu: https://zuk-stargard.pl/odpady-komunalne/gminny-system-odpady-z-gospodarstw-domowych/selektywna-zbiorka-odpadow/