Skocz do zawartości

Silikon przy wannie


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Mam problem z silikonem przy wannie, która została wpuszczona w ścianę na około 2cm. Mniej więcej tyle jest rantu pod kafelkami.

Wanna jest obudowana i nie ma dostępu do jej nóżek, aby ją podkręcić (podwyższyć). Przy wchodzeniu do wanny rant trochę się rusza.

Co Państwo proponują aby wpuścić pod ten kafel? Myślałem o kleju lub silikonie sanitarnym lub jakimś pręcie płaskim metalowym. Szpara ma wielkość około 4 mm.

Proszę o propozycje rozwiązania tego problemu. Ostatecznie chciałbym położyć grubiej silikon w danym kolorze, ale tą szparę pragnę jakoś zabezpieczyć/ unieruchomić.

 

IMG20240320000246.jpg

IMG20240320000254.jpg

IMG20240320000306.jpg

IMG20240320000309.jpg

Link do komentarza
5 godzin temu, Kamil_Budowlany napisał:

Mam problem z silikonem przy wannie

:icon_eek::icon_rolleyes: Czy może z brakiem silikonu?

Zauważyłeś przecieki po kąpieli?

 

5 godzin temu, Kamil_Budowlany napisał:

Przy wchodzeniu do wanny rant trochę się rusza.

"Rant" się rusza... Bo jest częścią wanny... to się rusza... Zapewne wanna stoi na "firmowych" nóżkach i nie jest dodatkowo wsparta... Ciężar wody w wannie plus Twój powoduje uginanie się tych nóżek... i nie ma na to rady:bezradny:

 

W żadnym przypadku nie próbuj wkładać w tę szparę niczego twardego, jak np pręta  metalowego, bo to nie ustabilizuje wanny (bez dodatkowego wsparcia pod dnem wanny) i tak będzie się ruszać i kruszyć materiał płytek...

Szparę/szczelinę musisz zabezpieczyć/doszczelnić przed wodą, coby ona nie ostawała się, np przy operowaniu słuchawką prysznicową, pod płytki, bo za jakiś czas zobaczysz jej wpływ...  na farbę w pomieszczeniu po drugie strony ściany...

A zabezpieczysz tylko dobrym silikonem... po odkurzeniu, odtłuszczeniu (!!!) benzyną ekstrakcyjną brzegów szczeliny i jej wypełnieniu... Przy białej wannie ja zastosowałbym BIAŁY silikon - będzie najmniej widoczny...

 

6 godzin temu, Kamil_Budowlany napisał:

ale tą szparę pragnę jakoś zabezpieczyć/ unieruchomić.

Od góry wanny nie ma możliwości unieruchomienia wanny, skoro wpuszczenie w ścianę nie sprawiło tego unieruchomienia - należało rant wanny wcisnąć w szczelinę w ścianie, wypełnioną zaprawą, czy klejem do płytek, obciążyć wannę wodą (albo sześcioma workami zaprawy :) - tak ponad 100kg), poczekać aż stwardnieje i dopiero wtedy dalej obrabiać, płytkować, wykańczać...

Ale moim zdaniem, bez dodatkowego podparcia wanny od spodu - wmurowywanie rantu na dłuższą metę niewiele da... Zresztą wanna jest już pięknie obrobiona :bezradny:

 

Zatem na teraz silikon w dłoń i doszczelniaj...

Link do komentarza
10 godzin temu, Kamil_Budowlany napisał:

Dzień dobry,

 

Mam problem z silikonem przy wannie, która została wpuszczona w ścianę na około 2cm. Mniej więcej tyle jest rantu pod kafelkami.

Wanna jest obudowana i nie ma dostępu do jej nóżek, aby ją podkręcić (podwyższyć). Przy wchodzeniu do wanny rant trochę się rusza.

Co Państwo proponują aby wpuścić pod ten kafel? Myślałem o kleju lub silikonie sanitarnym lub jakimś pręcie płaskim metalowym. Szpara ma wielkość około 4 mm.

Proszę o propozycje rozwiązania tego problemu. Ostatecznie chciałbym położyć grubiej silikon w danym kolorze, ale tą szparę pragnę jakoś zabezpieczyć/ unieruchomić.

Trzeba rozebrać obudowę i sprawdzić co jest powodem powstania szczeliny.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...