Skocz do zawartości

Historia edycji

gawel

gawel

Przemek . A dlaczego upierasz się i chcesz zbudować betonowy skansen? Retro ma rację spójrz w przyszłość i nie marnuj pieniędzy. Na plus że nie robisz co wodnego w nowym domu to obciach. Mieszkam już ponad 20 lat w domu bez co ogrzewanym elektrycznie. Choć miałem obawy i wybrane rozwiązania przeciwne do tzw ,wszystkich, to okazały się super. Dziś nadal dom jest ogrzewany prądem zmielo się to że parter ogrzewa jeden klimatyzator o mocy 2.9 kw. Mam 300 litrowa pc cwu i pv o mocy 6.17 kw. Za prąd już place niewiele ok 200 zł plus opłaty stałe ok 560 zł na rok. Przy ostatnim remoncie ocieilem komin i ścianę od strony garażu. Dalo to spadek zużycia prądu o kolejne 1200 kWh/rok.

Obecnie dom zużywa 2200 kWh na zużycie bytowe i cwu oraz około 3000 kWh na ogrzewanie.

 

To są rozwiązania przetestowane przeze mnie. Gdybym budowal dom dla córki to będzie to dom pasywny z awaryjnym ogrzewaniem elektrycznym . 

 

Rozkład pomieszczeń raczej wyklucza u ciebie klimatyzację jak jedyne ogrzewanie. Przynajmniej typu split.

gawel

gawel

Przemek . A dlaczego upierasz się i chcesz zbudować betonowy skansen? Retro ma rację spójrz w przyszłość i nie marnuj pieniędzy. Na plus że nie robisz co wodnego w nowym domu to obciach. Mieszkam już ponad 20 lat w domu bez co ogrzewanym elektrycznie. Choć miałem obawy i wybrane rozwiązania przeciwne do tzw ,wszystkich, to okazały się super. Dziś nadal dom jest ogrzewany prądem zmielo się to że parter ogrzewa jeden klimatyzator o mocy 2.9 kw. Pam 300 litrowa pc cwu i pv o mocy 6.17 kw. Za prąd już place niewiele ok 200 zł plus opłaty stałe ok 560 zł na rok. Przy ostatnim remoncie ocieilem komin i ścianę od strony garażu. Dalo to spadek zużycia prądu o kolejne 1200 kWh/rok.

Obecnie dom zużywa 2200 kWh na zużycie bytowe i cwu oraz około 3000 kWh na ogrzewanie.

 

To są rozwiązania przetestowane przeze mnie. Gdybym budowal dom dla córki to będzie to dom pasywny z awaryjnym ogrzewaniem elektrycznym . 

 

Rozkład pomieszczeń raczej wyklucza u ciebie klimatyzację jak jedyne ogrzewanie. Przynajmniej typu split.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...