Skocz do zawartości

Kran ogrodowy


Recommended Posts

Cześć. 
 

Pytanie od blondynki. Kupiłam mieszkanie z ogródkiem 140m2, ale brak jest kranu zewnętrznego/ogrodowego. Budynek oddany w 2023 r.

Czy jest jakakolwiek szansa na zamontowanie na zakończonej elewacji kranu? 
Nie wiem jak inaczej podlać ogród. Konewką to nieskończona praca…

Link do komentarza
2 godziny temu, Krystynaa napisał:

Nie wiem jak inaczej podlać ogród. Konewką to nieskończona praca…

 

Podlewanie ogródka wodą sanitarną z sieci wodociągowej powinno być karane sądownie, szkoda że nie jest. Bo to drogo i poza tym  marnotrawstwo. Podlewanie ogródka najlepiej wykonywać z ujęcia wody podskórnej, nieuzdatnianej. Trzeba sobie taką studnię wywiercić i wtedy będzie tanio oraz do syta i bez grzechu.

Link do komentarza

Bardziej pytałam o kwestie techniczne niż prawne, dlatego zadałam to pytanie na forum budowlanym. 

Ogródki przy mieszkaniach nie są własnością konkretnego właściciela nieruchomości. Jest to część wspólna, a dany właściciela wyłączne prawo do użytkowania na czas nieograniczony, więc wiercenie nie jest możliwe. 

 

Szukam prostych rozwiązań, za opinie dziękuję.

Link do komentarza
11 godzin temu, retrofood napisał:

Trzeba sobie taką studnię wywiercić i wtedy będzie tanio oraz do syta i bez grzechu

Wiercić chyba tylko po cichutku i w nocy, żeby Wody Polskie się nie dowiedziały... Będzie do syta, jeśli różdżkasz znajdzie dobrą żyłę (i nie trafi na główną magistralę, zasilającą całe osiedle:zalamka:)... Ale i z grzechem bo tak nie do końca można...

 

13 godzin temu, Krystynaa napisał:

Czy jest jakakolwiek szansa na zamontowanie na zakończonej elewacji kranu?

Szansa jest, tylko jest to sprawa do ustalenia i uzgodnienia z zarządcą budynku. Z tym, że taki zawór czerpalny nie musi być na, czy w elewacji montowany... To kwestia układu mieszkania, układu instalacji w całym budynku, itp., ale to szersza sprawa i koniecznie załatwiana w porozumieniu z zarządcą budynku i dostawcą wody...

Woda z ogródka podlewanego nie trafia do ścieków komunalnych, zatem powinna być oddzielnie mierzona i odpowiednio rozliczana, dlatego powinien być zainstalowany (legalnie i legalny) podlicznik - wtedy jest zdecydowanie taniej...

 

 

Edytowano przez podczytywacz (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...