Skocz do zawartości

Zakończenie dziennika budowy


Recommended Posts

Witam. Mam problem i nie wiem jak to rozwiązać.
Na działce stoi mały dom podzielony przez zmarłą na dwie osoby X i Y - są dwie księgi wieczyste.
Osoba X do swojej części domu dawno temu rozpoczęła budowę i dobudowała na swojej części działki kilka pomieszczeń. Oczywiście wszystko legalnie. Jedyny problem to taki że w dzienniku budowy nie została zakończona budowa, a kierownik budowy już dzisiaj nie żyje.
Osoba Y swoją budowę rozpoczęła w zeszłym roku bez zezwoleń. Coś wyburzyła, coś dobudowała, zmieniła wielkość okien. Teraz chce od osoby X Dziennik budowy twierdząc, że to i tak jest 1 Dom i coś wpisywać przez swojego kolegę - jakiegoś kierownika budowy.

Czy osoba X czyli ja mam się na to zgodzić? Czy coś nie zrobią za moimi plecami i zostanę bez niczego? Myślałam że po zakończeniu budowy nada się numerację domu np 15A i 15B bo rzeczywiście inaczej nie można. Dostałam dziś wzór zezwolenia na przejęcie budowy przez tego kolegę -nowego kierownika budowy. Czy mam się zgodzić i podpisać i wydać dziennik budowy? Co osoba Y kombinuje?
Proszę o pomoc.

Link do komentarza

1. na kogo wydane pozwolenie?

2. legalnie dobudowane? na podstawie czego?

3. śmierć kierownika nic nie znaczy, liczą się wpisy (a jeszcze bardziej ich daty)

4. X wszystko legalnie, Y wszystko nielegalnie? vide pyt. 1 i 2

5. skoro na jednym dzienniku to można domniemać, że  i na jednym pozwoleniu, vide pyt.4

6. wygląda na to, że i X i Y kombinuje :hahaha2:

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...