Skocz do zawartości

Wiatrownica i obróbki systemowe


Recommended Posts

Szukam rozwiązania na wykończenie połaci dachowej. Zależy mi na estetycznym oraz szczelnym rozwiązaniu, które będzie łatwe w montażu. Interesuje mnie system obróbek blacharskich, zwłaszcza wykończenie krawędzi dachu. Czy ktoś miał doświadczenie z takimi systemami i może polecić coś konkretnego? Czy w takich systemach dostępne są rozwiązania, które integrują funkcję wiatrownicy? Czy jest to dobry pomysł, czy lepiej zdecydować się na tradycyjną wiatrownicę montowana jako oddzielny element?

Link do komentarza

Decyzja o wyborze między systemem z zintegrowaną wiatrownicą a tradycyjnym montażem oddzielnej wiatrownicy powinna być podyktowana kilkoma czynnikami, takimi jak:

 • Estetyka - Czy preferujesz jednolity wygląd dachu bez widocznych przerw?
 • Funkcjonalność - Czy dach wymaga specyficznych rozwiązań wentylacyjnych?
 • Koszt - Zintegrowane systemy mogą być droższe od tradycyjnych, ale warto rozważyć długoterminowe korzyści związane z ochroną i trwałością.
Link do komentarza

Dzień dobry,
Oprócz wielu oferowanych typowych obróbek blacharskich, do wykończenia krawędzi dachu, mamy od niedawna dostępną świetnie wyglądającą i prostą w montazu, wiatrownicę panelową, która pasuje do wszystkich blachodachówek z oferty - jest to produkt uniwersalny. Należy pamiętać, że wiatrownicę panelową zakładamy na rynienkę odpływową TYP-3 która mocowana jest do konstrukcji wsporczej, a na nią zaczepia się i przykręca docelową obróbkę. Wiatrownica występuje w wersji lewej i prawej i dostępna jest w długości 2- i 5-modułów. 
Więcej o wiatrownicy: https://pruszynski.com.pl/produkt/akcesoria/typowe-obrobki-blacharskie/wiatrownica-panelowa-tloczona-prawa/

Typowe obróbki blacharskie: https://pruszynski.com.pl/produkt/akcesoria/typowe-obrobki-blacharskie/

 

_____________________________________________

Blachy Pruszyński, łata wentylacyjna
https://pruszynski.com.pl/produkt/akcesoria/typowe-obrobki-blacharskie/lata-okapowa-wentylacyjna/

 

startowaatawentylacyjna-montanaokapie2.thumb.png.490e8e9e0daea3e73a5ed2033ee95671.png

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Wiedza o wentylacji w narodzie jest żadna. Moja zona pracowała w spóldzielnianej administracji i opowiadała, ze po wymianie okien na plastikowe, ludzie masowo przychodzili ze skargami, ze w mieszkaniu czuć stęchliznę. Dawniej nikt się tymi kwestiami nie interesował, bo paradoksalnie, te nieszczelne, drewniane okna załatwiały sprawę! Wiało i wywiewało przez okna, więc po co wentylacja? Wielu zresztą miało w blokach kratki zaklejone i jakoś żyło. A tu zonk! Okna wymienili i NIE WYWIEWA!    I tak się uczymy cywilizacji... 
  • Oczywiście że tak, wentylacja to podstawa. Nie wiem skąd ludzie mają tak, że musi być wszystko szczelnie zamknięte. Bratowa ostatnio znalazła całą czarną ścianę w sypialni za szafą, bo suszyła pranie, jak to zobaczyła, to bratu bała się pokazać. Pies zamknięty pół dnia w domu. Okna i drzwi od garażu i piwnic cały rok zamknięte, stęchlizna jak uj. Dom z lat 80tych. Żona się śmieje, że okna mają zamknięte, bo nie słychać jak wydziera się na dzieci, a oczywiście jest pedagogiem z wykształcenia. Jak to moja matka mówiła, lepszy smrodek niż chłodek. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Ale gdyby była wentylacja, to ona zdąży odparować. Przed wejściem do domu na wsi mam daszek z blachy i często, szczególnie jesienią, rano na spodniej stronie blachy jest cała masa skroplonej pary. Zwyczajne zjawisko. Ale gdy słonko się pokaże, a jeszcze jak zawieje, do południa to odparowuje i nic nie ścieka.
  • Ostatnio widziałem jak ludzie ocieplają pianą Pur z puszki, może to jest rozwiązanie. Dopóki będzie przestrzeń między blachą a styropianem woda zawsze będzie się wykraplać. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
  • Zgadza się. Ja na mrówki kupuję lep na drzewa. Owija się drzewom pień (trzeba wyrównać wcześniej, by szpar pod spodem nie było) i tej bariery one nie przejdą. Wtedy nie mają jak pilnować mszyc i te giną, zjadane przez inne stworzenia. Ekologiczna ochrona roślin.  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...