Skocz do zawartości

monaż okien a wnęki na rolety


Gość

Recommended Posts

Napisano
Jak prawidłowo zamontować okna drewniane w murze z nadprożami ceramicznymi na rolety (system RKS). Proszę o uwzględnienie takich elementów, jak system alarmowy czy też przypadki zastosowania nadproży 36,5 cm w ścianie o gr. 24 cm (powstaje wówczas wysunięcie okna na zewnątrz o około 6 cm).
Gość Redakcja__
Napisano
Okna nie można wysunąć na zewnątrz poza płaszczyznę muru , ale nie przeszkadza to w możliwości zamontowania szerszej kasety RKS. Prowadnice żaluzji mocowane są bowiem do ościeżnicy okna, a możliwość zmiany kierunku nawijania pancerza żaluzji pozwala na prawidłowe wprowadzenie go w prowadnice.
  • 1 rok temu...
Napisano
Cytat

Okna nie można wysunąć na zewnątrz poza płaszczyznę muru ,  ale nie przeszkadza to w możliwości zamontowania szerszej kasety  RKS. Prowadnice żaluzji mocowane są bowiem do ościeżnicy okna, a możliwość zmiany kierunku nawijania pancerza żaluzji  pozwala na prawidłowe wprowadzenie go w prowadnice.



Co prawda jest to dość stary post ale napisany przez "eksperta".
Mam pytanie jak (w przypadku opisanym przez inwestora) można zmienić kierunek nawijania rolet w kasecie RKS. Wg mnie jest to niemożliwe. Pancerz musiałby się nawinąć w przestrzeni ok. 8-10 cm.
Napisano
Rolety do kaset mogą być nawijane w dwóch kierunkach zależnie od tego przy której krawędzi montowane będą prowadnice. Przy rolokasetach montowanych w nadprożu prowadnicę montuje się przy zewnetrznej krawędzi a rama okna wchodzi u góry w szerokość kasety. Od środka kaseta jest zamykana specjalnym ocieplonym profilem.
Napisano
Okna w niektórych przypadkach można a nawet zalecane jest wysunięcie poza płaszczyznę muru. Taki sposób osadzania okien stosowany jest w budownictwie pasywnym, gdzie wewnętrzna płaszczyzna ramy okiennej zlicowana jest z płaszczyzną muru, wtedy okno osadzone jest w grubej 20-30 cm warstwie ocieplenia ( http://www.rehau.pl/745A1968124B9FDFC1256C...F0002FC8ED.html - rys. "Montaż w systemie dociepleń dla domów pasywnych") icon_mrgreen.gif
Napisano
ć icon_lol.gif iekawe czego tak osadzone okna mają się trzymać. Czy stoja na styropianie?
  • 3 miesiące temu...
Napisano
Zajmuję się od kilkunastu lat, zapychaniem dziur w budynkach, za pomocą aluminium i PVC, a czasem drewnem. Myślę że można zamontować okno w ocieplinie grubości około 30 cm. Ja bym to zrobił, choć przyznam nigdy tego nie robiłem.
pozdrawiam
r.b.
Napisano
Ja u siebie w domku, który zaczynam budować w tym roku, nie zamontuję rolety z puszką nawojową typu RKS. To taka puszka PVC nakładana na okno. Lepsza każda inna, np. aluminiowa mocowana do muru na zewnątrz, osłonięta ociepliną, tak by prowadnice nie przylegały do ościeżnicy okiennej. Puszki rolet PCV mają tandetne styropianowe izolacje. My ocieplamy domek styropianem 10 cm, a taka puszka ma w najcieńszym miejscu około 15/20 mm poza tym nie przylega dokładnie i są szczeliny penetrowane przez powietrze z zewnątrz. Aha... sam produkowałem przez kilka lat takie "COŚ" a u siebie tego nie zamontuję.
pozdrawiam
r.b.
Napisano
Cytat

ć icon_lol.gif iekawe czego tak osadzone okna mają się trzymać. Czy stoja na styropianie?



okna nie stoją na styropianie, tylko za pomocą odpowiednich kotew i łączników przykręcane są do ściany, a ocieplenie (np. styropian) przykleja się później
  • 1 miesiąc temu...
Napisano
ze przez RKSy sa najwieksze straty ciepla to fakt, ale do skrzynki o szer 24 cm da sie upakowac 2.5metra wysokosci rolety rks ale brak sladow istnienia po wykonczeniu skrzynki tynkiem to jest dosc duza zaleta

aps55.prv.pl
  • 3 tygodnie temu...
Napisano
mam takie skrzynki, które mieszczą się nad oknami - od zewnątrz są przykryte warstwą ocieplenia - fakt przez jedną wiało - była żle zamontowana na styku skrzynka- futryna okna - niedolegała
  • 3 lata temu...
Napisano
Trzebiatów, Kołobrzeg, Gryfice i promień 50 km od tych miejscowości- na tym terenie działa firma Verol.
Robią między innymi rolety zewnętrzne i materiałowe, markizy. Zawsze solidnie.
Pomiar, wycenę, prezentacje i montaż mają za darmo i zawsze u klienta w domu lub firmie.
polecam link
http://www.verolpro.pl

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam nadzieję, że te papiery wypełniają ludzie, którzy mają pojęcie o tym. I mam nadzieję, że te papiery są mniej skomplikowane niż te z Czystego Powietrza. Bo tu są po prostu takie kruczki, że zwykły Kowalski nie ma szans na poprawne wypełnienie. To nawet nie są kruczki, bo to po prostu na chłopski rozum jest nie do zrozumienia. Po prostu trzeba w tym siedzieć, jak moja koleżanka w gminie i trzeba mieć jeszcze chęci, żeby iść na skróty i wiedzieć co przejdzie a co nie. Poza tym wydaje mi się że jak to jest wysyłane przez Urzęd Gminy, to oni chyba inaczej do tego podchodzą niż do wniosku od Kowalskiego. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Właśnie nie. To jest zwyczajny zestaw dokumentów technicznych, które wystawiają głównie wykonawca i operator energetyczny, A tam są ludzie, którzy takich papierów tworzą dziesiątki, więc dla nich to nic skomplikowanego. Tu są papiery jednorodne, więc nie ma wielkiego pola manewru.
    • Jak te wnioski są tak zawiłe i skomplikowane jak w Czystym Powietrzu, to obstawiam, że jak ludzie sami piszą, to większa połowa może być na wstępie cofana. Ja bym już nie miał z czego osiwieć, ale nie ma bola samemu bez pomocy urzędnika np z gminy wypełnić dobrze ten wniosek. Zwrot za pianę PUR już sobie odpuściliśmy, bo za 4tys zwrotu stwierdziliśmy że szkoda się babrać. A jeszcze niestety byłem ograniczony czasowo, bo mieliśmy to bardzo rozciągnięte w czasie, bo najpierw okna i drzwi, w międzyczasie pokrycie dachu, elewacja i dopiero piana. Za 24tys, które odzyskaliśmy w zasadzie w ostatniej chwili, bo za 2 tygodnie już środki się skończyły, to naprawdę zakrawa na skórkę za wyprawę. Bo nerwów i straconego czasu nas to bardzo sporo kosztowało. A kuriozum było to, że musiałem zamontować na szybko grzejniki na nieocieplonym poddaszu, bo wstrzymaliby całą wypłatę tylko za dwa okna na poddaszu. A to, że nieocieplone to już ich nie interesowało, grzejniki mają być. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przecież błędnych wniosków nie przyjmują. Poza tym nigdzie nie ma informacji ile wniosków zaakceptowano w ciągu 2024 roku, ani ile rozpatruje się miesięcznie w roku bieżącym. To jest chore. Składa się ludziom obietnice na podstawie których ci ludzie podejmują decyzje o dużym wpływie ekonomicznym na sytuację rodzinną, a potem państwo wypina się zadem na tych ludzi. A spróbuj człowieku jeden dzień spóźnić się z opłaceniem paru złotych należności... Mnie skarbówka ścigała za 20 groszy (tak, tak, 0,20 PLN, kiedyś nie było zaokrąglania w podatkach) niedopłaty w PIT ileś tam. Dwie dniówki tłumaczeń mnie to kosztowało, a ile pracownicy skarbówki stracili czasu, tego nie wiem. Sto razy taniej by było jakby któryś wyjął 20 groszy z kieszeni i dopłacił za mnie. Ale nie, musiała być pokazówka.   PS. Te dwadzieścia groszy to już była suma ogólna z karnymi odsetkami, nie pamiętam ile wynosiła należność pierwotna. Do dzisiaj mam uczulenie na pracowników skarbówki.
    • Witam. Jak najlepiej zrealizować dgp na piętrze , bo nie zostało to przewidziane. foto parter - widać gdzie kominek będzie. foto pietro - zaznaczone niebieską linią gdzie jest pietro niżej kominek. Jak najlepiej zrealizować na piętrze dgp - jaki pomysł ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...