Skocz do zawartości

Jaka farba matowa byłaby odpowiednia


rett

Recommended Posts

Mam w salonie okna po przeciwnych stronach pokoju (północ - południe) i jest on pełen bezpośredniego światła. Po pomalowaniu sufitu pojawiły się na nim jakby refleksy. Farba którą pomalowałem sufit to Dulux Premium White okazała się nie aż tak matowa, jak w opisie na wiaderku bo w świetle widać lekką nierówno rozłożoną satynę na przemian z matem. 

 

Może ktoś zna jakąś w pełni matową białą farbę na sufit, którą mógłby polecić, najlepiej jeśli sam ją stosował, testował, byleby nie te najdroższe.

Pierwsze warstwy nam zrobione farbą lateksową, więc dobrze by było, gdyby teraz to też był lateks, choć to chyba nie jest koniecznością.

Link do komentarza
20 godzin temu, rett napisał:

Mam w salonie okna po przeciwnych stronach pokoju (północ - południe) i jest on pełen bezpośredniego światła. Po pomalowaniu sufitu pojawiły się na nim jakby refleksy. Farba którą pomalowałem sufit to Dulux Premium White okazała się nie aż tak matowa, jak w opisie na wiaderku bo w świetle widać lekką nierówno rozłożoną satynę na przemian z matem. 

 

Może ktoś zna jakąś w pełni matową białą farbę na sufit, którą mógłby polecić, najlepiej jeśli sam ją stosował, testował, byleby nie te najdroższe.

Pierwsze warstwy nam zrobione farbą lateksową, więc dobrze by było, gdyby teraz to też był lateks, choć to chyba nie jest koniecznością.

U siebie malowałem farbą Magnat ultra matt. Trzeba dobrze zagruntować ściany, bo farba nie kryje rewelacyjnie (jest tania...), ale finalny efekt oceniam za bardzo fajny, jest mocno matowa, światło na niej praktycznie się nie odbija przez co maskuje niedoskonałości. Jedyny mankament - żeby to dobrze wyglądało u siebie malowałem 4 warstwy. 

 

Screenshot_2023-11-17-08-42-13-061-edit_com.android.chrome.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...