Skocz do zawartości

Historia edycji

demo

demo

3 godziny temu, Swierol napisał:

Wydaje mi się to trochę dziwne.

Dlaczego dziwne?

Oni liczą maksymalną wydajność chyba przy swobodnym przepływie i poziomie zero.

Każdy opór, czyli wysokość nad lustro wody czy filtry, powodują że wydajność dość drastycznie spada.

Miałem taką samą pompę ale po 3 latach padła.

Pompowała na wysokość ok 1,2 metra i woda przechodziła jeszcze przez zamknięty filtr i lampę UV.

W efekcie z kaskady woda bardzo słabo ciurlikała.

Teraz mam taka samą ale o wydajności z tego co pamiętam 11 tys litrów/h  i to jest chyba odpowiednia struga wody, by wyraźnie było słychać szum i widzieć tę płynącą wodę.

Ale może u Ciebie nie będzie takiego tłumienia tego ciśnienia bo masz jakieś otwarte filtry.

U mnie inna sytuacja i może u Ciebie wystarczy tak którą kupiłeś.

Ogólnie to te 3,500 l/h to jest naprawdę niewiele i gdybyś się przed zakupem zapytał, to bym polecił przynajmniej o 100% większą wydajność.

Bo to się tak wydaje że to kupa wody, ale jak dojdzie tłumienie na filtrach, przewodach, plus wysokość to na wylocie robi się bardzo niewiele.

 

 

 

demo

demo

3 godziny temu, Swierol napisał:

Wydaje mi się to trochę dziwne.

Dlaczego dziwne?

Oni liczą maksymalną wydajność chyba przy swobodnym przepływie i poziomie zero.

Każdy opór, czyli wysokość nad lustro wody czy filtry, powodują że wydajność dość drastycznie spada.

Miałem taką samą pompę ale po 3 latach padła.

Pompowała na wysokość ok 1,2 metra i woda przechodziła jeszcze przez zamknięty filtr i lampę UV.

W efekcie z kaskady woda bardzo słabo ciurlikała.

Teraz mam taka samą ale o wydajności z 11 tys litrów/h  i to jest chyba odpowiednia struga wody, by wyraźnie było słychać szum i widzieć tę płynącą wodę.

Ale może u Ciebie nie będzie takiego tłumienia tego ciśnienia bo masz jakieś otwarte filtry.

U mnie inna sytuacja i może u Ciebie wystarczy tak którą kupiłeś.

 

 

 

×
×
  • Utwórz nowe...