Skocz do zawartości

W co schować pasek led?


Piotr_Budowniczy

Recommended Posts

Mam pasek led 120 cm, razem z zasilaczem/sterownikiem philips hue o dosyć dużych wymiarach 30x115x53 mm.

 

Chcę z tego zrobić oświetlenie do przedpokoju na sufit natynkowo.

 

Tak jak pasek led wejdzie w każdą listwę, tak zasilacza nie ma gdzie schować. Nie wiem czy wyrzeźbić coś w g-k, czy polecicie może jakieś ciekawsze rozwiązanie? 

 

Myślę żeby wyrzeźbić coś takiego:

image.png.3dce4f6b5da5258ed79a3fbc523afec9.png

Link do komentarza

['Rozważ przedłużenie przewodów zasilających. Przecież zasilacz może być w innym miejscu! Ja wszelkie zasilacze starałem się chować w suficie podwieszanym, z dostępem do nich przez otwór na lampę.

A całkiem oddzielną sprawą jest kwestia odprowadzania ciepła od taśm led-owych. Ja paski z led-ami zawsze naklejam na płaskownik albo profil aluminiowy, takie do kupienia w dowolnym sklepie budowlanym (bo są tańsze niż takie dedykowane do led-ów).

 

PS. Jaka jest powierzchnia przedpokoju? Jaka wysokość? Obawiam się, że natężenie oświetlenia od takiej tamy może być zbyt małe.

Link do komentarza
8 minut temu, retrofood napisał:

['Rozważ przedłużenie przewodów zasilających. Przecież zasilacz może być w innym miejscu! Ja wszelkie zasilacze starałem się chować w suficie podwieszanym, z dostępem do nich przez otwór na lampę.

A całkiem oddzielną sprawą jest kwestia odprowadzania ciepła od taśm led-owych. Ja paski z led-ami zawsze naklejam na płaskownik albo profil aluminiowy, takie do kupienia w dowolnym sklepie budowlanym (bo są tańsze niż takie dedykowane do led-ów).

 

PS. Jaka jest powierzchnia przedpokoju? Jaka wysokość? Obawiam się, że natężenie oświetlenia od takiej tamy może być zbyt małe.

 

3000 lumenów ma ten pasek przy maksymalnym podkręceniu. :D Powierzchnia 3m2, wysokość 260 cm.

 

Akurat chcę zainstalować w miejscu gdzie już są wyprowadzone przewody zasilające, zamiast zwykłej lampy. Oprócz zasilacza/sterownika jeszcze chcę na krańcówkę zainstalować czujnik ruchu.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...