Skocz do zawartości

Dyskusja na forum: Poradnik wędzenia mięs w 5 krokach. Jak wędzić, aby zachwyciło aromatem i smakiem?


Recommended Posts

Wędzenie to jedna z najstarszych metod konserwacji mies i ryb, pozwalająca znacznie wydłużyć czas ich przydatności do spożycia. Jednak aktualnie wędzenie to przede wszystkim doskonały sposób na uzyskanie pysznych mięs i ryb, które zachwycają charakterystycznym smakiem i aromatem, jaki nadaje dym. Z tego względu coraz większą popularnością cieszą się domowe wędzarnie, które można ustawić w ogrodzie lub na działce. Jak wędzić mięso krok po kroku? W jakiej temperaturze i jak długo?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wokol-domu/ogrod/a/107940-poradnik-wedzenia-mies-w-5-krokach-jak-wedzic-aby-zachwycilo-aromatem-i-smakiem

Link do komentarza
Komentarz dodany przez Fredi:
Artykuł słaby szczególnie dla początkujących radze się uczyc od domowych wędzarzy w int jest wielu ja tak zaczynałem i mi wychodzi super. sól i wode przelicza sie od wagi mięsa a nie na litry i garscie soli albo jajko wtedy mamy za kazdym razem taki sam smak . Ja pekluje 7 dni rózne mięsa i wystarcza . Autor pisze ze schab trzeba krocej peklowac niz szynke i co wtedy z nim ? Zamrozic? 2 razy wędzic osobno schab i szynke? Wszystko jest proste tylko trzeba troche posłuchac i poczytac w internecie to moja rada dla początkujących.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...