Skocz do zawartości

Hydroizolacka łazienki


Recommended Posts

Czeka mnie gruntowny remont mieszkania w bloku. Nowe budownictwo, jednak na ścianach pokoju sąsiadującego z łazienką i łazienki pojawił się grzyb. Wydaje mi się, ze problem może leżeć w wentylacji.  Czytałem trochę na ten temat i chciałbym od podstaw wyremontować łazienkę. Ściany są i tak do oczyszczenia. Co polecicie do hydroizolacji łazienki? Myślałem o foli w płynie pod płytki, dokładnie o tej https://www.sanier.pl/produkt/nanodefense-eco-kerakoll/ jednka nie wiem czy przy wyborze materiałów budowlanych sugerować się artykułem z internetu. Co polecacie? Ja jestem zielony w tej materii!

Link do komentarza
2 godziny temu, Teodor Wawrzyn napisał:

Ja jestem zielony w tej materii!

Sam będziesz robił ten remont, czy masz umówioną ekipę?

Ekipa ma jakieś doświadczenie? Powinni doskonale wiedzieć czym co izolować...

Podłogę w łazience nie wystarczy "pomazać" folią - trzeba zastosować średnią, czy nawet w pewnych rozwiązaniach - ciężką hydroizolację... Jak z grubsza wyglądają Twoje plany/zamiary na urządzenie/wyposażenie łazienki? jaka wielkość, wanna, czy prysznic, brodzik, czy walk-in?

Ściany - po wytruciu grzyba - można potraktować środkiem, który równocześnie nie pozwoli rozwijać się fruwających wszędzie zarodników i odizoluje ścianę od wpływu pary wodnej z powietrza w łazience...

 

2 godziny temu, Teodor Wawrzyn napisał:

Wydaje mi się, ze problem może leżeć w wentylacji. 

A ja jestem święcie przekonany, że decydujący wpływ ma nieskuteczna, niesprawna wentylacja w całym mieszkaniu!

 

2 godziny temu, Teodor Wawrzyn napisał:

Ściany są i tak do oczyszczenia.

W krytycznych sytuacjach należy czasami skuć i wykonać nowe tynki, szczególnie wtedy, gdy w "mokrych" pomieszczeniach z rozpędu zrobiono tynki gipsowe... a grzybki lubią rozwijać się na gipsie :yahoo:

 

Pytasz o to:

2 godziny temu, Teodor Wawrzyn napisał:

Co polecacie?

Z tą ilością informacji o Twoim mieszkaniu, Twojej łazience - polecamy dobrze wykonać zabezpieczenia, sprawdzić wentylację i pięknie wyremontować gruntownie mieszkanie:blowup:

Link do komentarza

Dziękuję! Planowałem sam się tym zająć, ale chyba rzeczywiście w takim przypadku dużo lepiej sprawdzi się wykwalifikowana ekipa. Mam nadzieję, że stan ścian nie jest na tyle poważny, aby skuwać tynki :icon_cry:

Łazienka jest nie duża, ok. 9 m2, z prysznice. Planowałem standardowo całość wykończyć  płytkami ceramicznymi.

Niesprawna wentylacja to tak naprawdę pierwsze czym powinienem się zająć?

Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...

Mówię o hydroizolacji łazienki. Mówię, że nie mogę tego zrobić sam. Musiałem skorzystać z serwisu - firmy "Złota rączka". Wtedy zgłosiła się do mnie osoba, której przekazałem zakres prac. Właśnie kupiłem niezbędny materiał. Nawiasem mówiąc, rozmawialiśmy o tym wcześniej. Od razu powiedzieli, co kupić, jest lepsze.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...