Skocz do zawartości

Dyskusja na forum: Jak napisać pismo z reklamacją do dewelopera?


Recommended Posts

Mieszkania z rynku pierwotnego to spełnione marzenie wielu z nas. Co jednak zrobić, kiedy jedna ściana jest nieco krzywa, frontowe drzwi nie są idealnie spasowane z ościeżnicą, a gdzieniegdzie widać inne niedociągnięcia? Należy w takim przypadku złożyć pismo do dewelopera z opisem usterek oraz wnioskiem o ich naprawę z tytułu rękojmi.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/poradnik-prawny/a/105628-jak-napisac-pismo-z-reklamacja-do-dewelopera

Link do komentarza

Komentarz dodany przez Dagmara:
Dzień dobry, W lipcu 2021 zakupiłam nowe mieszkanie od Dewelopera. Po miesiącu odpadła szczytowa dachówka oraz nie działało ogrzewanie podłogowe w salonie (jedyne źródło ciepła w pomieszczeniu, z 55m2 mieszkania nie działa 18m2). Poinformowałam mailowo i telefonicznie o awarii. Po 1,5roku czekania na naprawę, wysłałam oświadczenie o obniżeniu ceny (konkretna kwota). Deweloper nie odpisał.

 

Kontaktuję się, gdyż następnie przeprowadziłam przeglądy i ekspertyzy techniczne, po których zostały ujawnione kolejne wady:

- brak odpowietrzania pionu kanalizacyjnego,

- niezabezpieczony otwór przewodu odprowadzenia spalin,

- niezabezpieczony otwór przewodu czerpni powietrza,

- brak odprowadzenia skroplonego kondensatu spalin do kanalizacji (zaślepiony otwór), - brak drabiny wyłazowej na dach, - brak stopni kominiarskich do komina wentylacyjnego,

- nieprawidłowa odległość mierzona w poziomie od krawędzi wylotu przewodu wentylacyjnego do połaci dachu (mniejsza niż 1metr), co prowadzi do ciągu wstecznego,

- nieprawidłowo wykonany komin wentylacji grawitacyjnej (komin ma zaledwie 1,5metra, a powinien mieć minimum 3,5metra),

- umieszczenie przewodów gazowych w warstwie ocieplenia (styropianie),

- brak nawiewników okiennych (występuje kondensacja pary),

- brak odpowiedniej izolacji zewnętrznej i wewnętrznej.

 

Duże mostki termiczne przy oknach i na suficie między jętkami a kalenicą. Na ścianie kolankowej dochodzi do wychłodzenia ściany. Wysłałam pismo do Dewelopera o zgłoszeniu kolejnych wad lokalu, oświadczenie odstąpienia od umowy, przedsądowe wezwanie do zapłaty. Minęły kolejne 2 tygodnie. Nie odpisał, nie zapłacił i nie pojawił się u notariusza, co potwierdzone jest aktem notarialnym o braku stawiennictwa.

 

Co dalej robić? Czy został już tylko sąd? Czy wymienione wady są istotne? Jakie są szanse na wygranie z nieuczciwą osobą. Za wszelkie wskazówki będę bardzo wdzięczna.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...