Skocz do zawartości

Nowe meble do nowego domu. Skąd i jakie.


Recommended Posts

Nowoczesne meble z drewna i metalu to coraz bardziej popularne rozwiązanie, szczególnie wśród osób, które cenią sobie industrialny styl aranżacji wnętrz. Takie meble łączą w sobie elegancję i wytrzymałość, a jednocześnie wprowadzają do pomieszczenia ciepło naturalnego drewna. Wśród nowoczesnych mebli z drewna i metalu można wyróżnić między innymi:

 

Stoliki kawowe - takie loftowe stoliki kawowe są doskonałym wyborem dla osób, które cenią sobie minimalistyczny design. Taki stolik często ma prostą formę, a jego blat wykonany jest z drewna, natomiast nóżki z metalu.

 

Regały i półki - regały i półki z drewna i metalu to praktyczne meble, które można wykorzystać w różnych pomieszczeniach - w kuchni, salonie, sypialni czy biurze. Takie meble są wytrzymałe i stabilne, a jednocześnie prezentują się bardzo elegancko.

 

Stoły i krzesła - stoły i krzesła z drewna i metalu są doskonałym wyborem do nowoczesnej jadalni. Takie meble zwykle są proste i minimalistyczne, a jednocześnie bardzo wytrzymałe i obecnie bardzo popularne. 

 

Oto kilka takich ciekawych mebli. 

barek kuchenny wysoki na wymiar.jpg

duży-stół-do-salonu-debowy-producent.jpg

debowy-stol-do-jadalni-z-grubym-blatem-loft-poznan-producent.jpg

meble-industrialne-szafka-rtv-stare-drewno-stolik-z-bali-belek-producent-poznan.jpeg

regał z rur stare złoto.jpg

Link do komentarza
 • 2 tygodnie temu...
 • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Zostawię jak jest, dziękuję za rozwianie wątpliwości.
  • Wymieni na większy, albo nie wymieni, bo nie będzie miejsca. A po co "dodatkowa" szyna, skoro już teraz można zrobić tak, żeby niczego nie zamieniać? Podobnie jest z zostawianiem pustych miejsc w rozdzielnicy na szynie TH, o czym wielu inwestorów zapomina. Też można powiedzieć, że w razie potrzeby można rozdzielnicę wymienić na większą. Tylko po co komplikować sobie życie, skoro już TERAZ można pomyśleć o przyszłości?
  • W jaki sposób? Przecież ma N na bloku rozdzielczym, a jak zabraknie zacisków, to wymieni na większy, albo wyjdzie z bloku na dodatkową szynę.   Zgadzam się, dlatego ja bym zakupił zacisk Morek OTL50-3 ye/gr i podłączył pod niego: PEN z sieci zasilającej PEN do SPD uziemienie punktu rozdziału pod GSU PE na listwę PE N na blok rozdzielczy Jest to moim zdaniem najbardziej przejrzysty sposób podziału PEN.
  • I owszem, idea słuszna. Jednak "do minimum" nie oznacza "do zera". Elektryk słusznie prawi i należy wdrożyć jego rozwiązanie.  Natomiast troska o redukcję połączeń nie może oznaczać patologii, uniemożliwiającej rozbudowę instalacji. Bo nie wiemy co za dziesięć lat świat wymyśli i nam przyjdzie to zasilać. A czytelność i przejrzystość instalacji już nieraz ratowała ludziom życie. I w przenośni, i dosłownie.
  • Mam taki dylemat. Elektryk wykonał podział PEN poprzez wprowadzenie tego przewodu bezpośrednio na listwę PE, z której wykonany jest mostek na listwę N. Następnie z listwy N przewód poprowadzony jest na blok rozdzielczy, z którego rozprowadzone jest zasilanie pomiędzy RCD. Trochę mnie to zdziwiło, ponieważ na listwie N mam wpięte tylko dwa przewody - 1) łączący listwę z blokiem rozdzielczym, oraz 2) mostek do listwy PE.   Co chciałbym zmienić: usunąć listwę N wraz z mostkiem pomiędzy nim, a szyną PE, a przewód łączący szynę N z bloku rozdzielczego wpiąć bezpośrednio w listwę PE. Tym samym usunąłbym dwa połączenia po drodze na przewodzie neutralnym.   Elektryk stwierdził, że podział w jego wykonaniu jest jasny i czytelny i tak to zaleca zostawić. Ja z kolei jestem osobą, która uważa, że ilość połączeń powinno się redukować do minimum. Czy taka modyfikacja to dobry/zły pomysł? Poniżej uproszczony rysunek, tak aby pokazać samą ideę:    
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...