Skocz do zawartości

Historia edycji

Cinek88

Cinek88

Cześć,

 

Robię przedściankę w łazience, będzie oddalona od głównej ściany o 15cm by się zlicowało ładnie z geberitem. Pytanie czym przymocować profile CD do ściany (wieszaki widzę mają mac długość 22,5cm a ja potrzebuje 30cm, tak? i czy mogę wepchać pomiędzy ściankę a ścianę, wełne? Za ścianką będą rury do prysznica i system podtynkowy.

 

tak to będzie wyglądać, za odpływem (odpływ będzie przymocowany do ścianki, po lewej geberit.

 

334896050_208747218365092_3341855890623892623_n.jpg

Cinek88

Cinek88

Cześć,

 

Robię przedściankę w łazience, będzie oddalona od głównej ściany o 15cm by się zlicowało ładnie z geberitem. Pytanie czym przymocować profile CD do ściany (wieszaki widzę mają mac długość 22,5cm a ja potrzebuje 30cm, tak? i czy mogę wepchać pomiędzy ściankę a ścianę, wełne? Za ścianką będą rury do prysznica i system podtynkowy.

Cinek88

Cinek88

Cześć,

 

Robię przedściankę w łazience, będzie oddalona od głównej ściany o 15cm by się zlicowało ładnie z geberitem. Pytanie czym przymocować profile CD do ściany (wieszaki widzę mają mac długość 225cm a ja potrzebuje 30cm, tak? i czy mogę wepchać pomiędzy ściankę a ścianę, wełne? Za ścianką będą rury do prysznica i system podtynkowy.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Zastosuję się do waszych rad, o części sam już myślałem tj. o koszykach na liście na końcu rur spustowych ale o studzienkach nie pomyślałem. Przemyślę w których miejscach i dołożę ze dwie lub trzy. O równym spadku rur wiedziałem ale brak mi było informacji na ile stopni ten spadek ma być. Zrobię go na 1,5 do 2 st.  Rozpocznę rurą o średnicy 110 mm, poprzez 160 mm a zakończę ostatnią prostą 200mm.  Zakopię ją na 80 - 100cm. To by było wszystko, dzięki za pomoc.
    • Komentarz dodany przez Anna: To jest legalne, a przed ocena tego artykulu czy zakupem oczyszczalni tego dystrybutora, prosze zapoznac sie z tym postem https://www.facebook.com/share/p/Z7KSgtTH8SpXF1Wm/
    • Modernizacja tradycyjnego szamba na przydomową oczyszczalnię ścieków wydaje się atrakcyjnym rozwiązaniem dla wielu właścicieli domów jednorodzinnych. Możliwość oszczędności i wykorzystania istniejącej infrastruktury brzmi kusząco. Jednakże, taka praktyka nie tylko jest niezgodna z obowiązującym prawem, ale także może prowadzić do poważnych problemów technicznych i finansowych. W tym artykule wyjaśniamy, dlaczego przerabianie szamba na oczyszczalnię jest zarówno nielegalne, jak i nieopłacalne, oraz dlaczego instalacja nowej, certyfikowanej oczyszczalni biologicznej jest lepszym rozwiązaniem. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/a/112322-przerabianie-szamba-na-oczyszczalnie-dlaczego-to-nielegalne-i-nieoplacalne
    • Myślę że spokojnie. Ponieważ tylko z jednej strony kleisz do płyty GK, a z drugiej strony klej musi się przykleić do każdego innego materiału typu tynk, cegła pustak, czyli podejrzewam jak trzeba byłoby skleić dwie cegły czy pustak z cegłą, to oczywiście inny klej czy bardziej dedykowana zaprawa będzie lepiej trzymać, ale tu nie będzie żadnych sił używanych, tylko to ma po prostu stać w pionie i tyle. A podejrzewam, że jakbyś chciał tą płytę oderwać, to oderwałbyś w kawałkach. Niedawno robiłem na GS 20 i klej według mnie do ustawienia czegoś w pionie jest rewelacyjny, bo jest przede wszystkim elastyczny, czyli jak za bardzo dociśniesz, to można go odciągnąć i wymiar taki jak się chce utrzymać. Polecam tylko zagruntować dobrym gruntem, np Unigruntem, bo to jedyny grunt, który używałem, który robi porowatą strukturę. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Oprócz wylewki skuwam także tynk ze ścian. Na chwilę obecną mam skutą wylewkę z mniej-więcej połowy pomieszczenia. Miała grubość ok. 4cm. Pomiędzy wylewką a stropem były takie gumowe płyty. Na jednej z nich znalazłem karteczkę. Załączam zdjęcia, może Ciebie, albo kogoś to zainteresuje   Nie martwię się o zawalenie, bo tutaj najistotniejszą rolę odgrywają belki nośne. Natomiast mimo to nie chciałbym tego zostawiać w takim stanie. Jestem zdania by nie robić popeliny i jak już mam to pęknięcie na wierzchu, to aby coś z nim zrobić.  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...