Skocz do zawartości

Zabudowa okna dachowego na adaptowanym poddaszu


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Jestem w trakcie zabudowy okien dachowych na adaptowanym poddaszu (budynek z lat 90). Niestety blisko górnej krawędzi okien dachowych przebiega płotew której nie można ruszyć. Z tego powodu nie mogę obudować górnej części okna zgodnie z zasadami (8cm prostopadle do okna, następnie zabudowa w poziomie). W obecnej sytuacji górna zabudowa pójdzie tak jak na jednym ze zdjeć (do 10cm poniżej poziomu).

 

Czy taka zabudowa stwarza jakieś problemy (oprócz mniejszej ilości światła która wpadnie do pomieszczenia). Czy można w jakiś alternatywny sposób zabudować górę? 

 

Na opisywanej belce opierają się krokowie i cała konstrukcja, więc wycinanie w niej sporych otworów to średni pomysł ?

331778644_153748200492106_8964609811208735605_n.jpg

332112556_1186061028719084_5371221005200471722_n.jpg

332511869_574501914615376_505733442445287877_n.jpg

Link do komentarza
2 godziny temu, Tomsven napisał:

Czy taka zabudowa stwarza jakieś problemy (oprócz mniejszej ilości światła która wpadnie do pomieszczenia).

Tylko mniej światła, żadnych problemów nie będzie.

Ale oczywiście możesz lekko wyciąć tę płatew, żeby choć trochę zwiększyć kąt tego wykończenia.

Niewiele, albo wcale nie osłabi to płatwii.

W każdym razie nie będzie miało to większego znaczenia dla nośności konstrukcji a kąt będzie większy i całość będzie wyglądać lepiej.

 

 

 

Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Rekomendowany przez firmę FAKRO system zabudowy szpalety wymaga, aby dolna jej część była prostopadła do podłoża, a górna równoległa do podłoża. Niewielkie odchylenia od tej rekomendacji są dopuszczalne.
Najważniejsza jest dolna część konstrukcji szpalety ponieważ jeśli jest prostopadła do podłogi to umożliwia swobodną cyrkulację powietrza wokół całego pakietu szybowego. Jest to szczególnie ważne gdy w pomieszczeniu jest wilgotno oraz przy słabo działającej wentylacji. W okresie grzewczym przy dużych różnicach temperatur między wnętrzem a zewnętrzem, zapewnienie naturalnej konwekcji ciepłego powietrza spowoduje brak efektu wykraplania się pary wodnej na wewnętrznej stronie szyby.
W Pana przypadku niewielkie odchylenie od rekomendacji producenta okien nie spowoduje problemów w użytkowaniu okna dachowego. Proszę jednak zadbać o prawidłowe docieplenie szpalety, najlepiej impregnowaną wełną owczą z zestawu XWW.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • I to wszystko powtarzaj sobie codziennie rano jak stoisz przed lustrem, albo nawet napisz czymś niezmywalnym na tymże lustrze...   Następnym razem sam się uszczypnij gdziekolwiek i nie próbuj nawet wtrącać uszczypliwości, bo się ośmieszasz
    • wypominam ci bezmyślny stosunek do słusznie minionej przeszłości w aspekcie ogłupiania ludzi - również po to, by dzięki resentymentom, nie to ogłupianie niewróciło. Zamordyzm jest atrakcyjny z różnych powodów - i wraca co jakiś czas w innych wydaniach z wdzięcznymi wyznawcami zawsze wszystko lepiej wiedzącymi, niż ciemniaki, których mają oświecać i trzymać na smyczy. A OHP wtrącilem uszczypliwie - co by dostosować sie do twego poziomu uszczypliwości - bo skąd inąd poza indoktrynacja - była to organizacjaw sumie na  +    mało, że dorośli - to jeszcze mocno zaawansowani wiekiem albo starzy więc i ukształtowani i doświadczeni     wytłusciłem - co bys sam przeczytał, poreflesował szara substancja odrobinkę i nie szedł tą  drogą nawet ci, co to stosowali, nie reklamowali tego otwarcie. a teraz brzmi to ośmieszająco, szczególnie tu, w naszym jednak zaawansowanym wieku, z doświadczeniem PRLu   wystarczy dbać o zasady kultury dyskusji wg zasad powszechnie uważanych za tzw dobre wychowanie czyli bez obrażania, wulgaryzmów, rzucania podejrzeń na dyskutantow i wyzywania, i z poszanowaniem prawa do posiadania i mówienia o swoich poglądach w w ramach obowiązujacego prawa o tolerancji tyle  najważniejsze to na poczatku - kultura osobista obowiązująca wszystkich równo   wtedy można rozmawiać o wszystkim...
    • Miejmy nadzieję. Najlepszym rozwiązaniem byłoby obok tego dolnego mocowania dołożyć po obu stronach zastrzały tak na metr szeroko i przykręcić do ściany, wtedy na 100% będzie pewność, że nic nie będzie się działo. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • I dlatego, gdyby powstały luzy, byłby to sygnał ostrzegawczy i powód do reklamacji. Robiłem kiedyś instalację w obiekcie dwupiętrowym, gdzie postawiono podobny komin, tylko ze dwa razy wyższy. I też się zastanawiałem, czy takie delikatne na pozór mocowania wystarczą. Ale na razie komin stoi, bo z rok temu tamtędy przejeżdżałem, a lat mu już kilkanaście.   Uważam, że popyt na stawianie kominów nie jest taki wielki, żeby firmy zatrudniały pracowników z łapanki. Oni wiedzą co robią.
    • A dziurawka niczym sto kominów, konwekcyjnie parę wodną perfekcyjnie rozprowadza. 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...