Skocz do zawartości

Blacha na wiatkę na drewno


Recommended Posts

6m długość wzdłuż budynku, długość blachy (spadek) 3 metry.

Spadek ok. 15 stopni, taki mam zaplanowany, mogę nawet i 30 stopni, ale wtedy ciężko tam przy ścianie będzie drewno układać.

Myślałem, żeby zrobić obróbkę przyścienną uszczelnioną do ściany jakimś dekarskim uszczelniaczem.

Link do komentarza
1 minutę temu, albertz napisał:

6m długość wzdłuż budynku, długość blachy (spadek) 3 metry.

Spadek ok. 15 stopni, taki mam zaplanowany, mogę nawet i 30 stopni, ale wtedy ciężko tam przy ścianie będzie drewno układać.

Myślałem, żeby zrobić obróbkę przyścienną uszczelnioną do ściany jakimś dekarskim uszczelniaczem.

Wystarczy te 15 stopni nawet przy arkuszach krótszych niż na całą długość. Najwygodniej jest blachą trapezową.

Link do komentarza
Dnia 7.12.2022 o 16:06, podczytywacz napisał:

Byłem przekonany, że ekspert od blach PRUSZYŃSKI zabierze głos i podpowie...

Pewnie szykuje prezenty świąteczne dla dzieci i partnerki :icon_mrgreen:

Jestem, jestem ... rzeczywiście gorący czas przedświąteczny 🎄🤶

Dnia 5.12.2022 o 11:17, albertz napisał:

Jaką blachę użyć na zadaszenie składu drewna, taką żeby łatwo zamontować samemu? Dostawiona będzie do domu.

Planuję wykonać drewnianą konstrukcję słupów i dachu. Wymiary daszku 6x3.

Zdecydowanie najłatwiej i pewnie najbardziej estetycznie będzie wyglądała blacha trapezowa.

W naszej ofercie mamy szeroką gamę blach trapezowych od T-14 do T-200.

Na takie zadaszenie najlepsze będą blachy trapezowe dachowe o profilach 14, 18 mm.


Pełna oferta dostępna jest na stronie internetowej Blachy Pruszyński: => https://pruszynski.com.pl/blachy-trapezowe-profile-dachowe.php

Warto zwrócić uwagę na profil T-18DR, z dodatkowym przetłoczeniem oraz nowy produkt TP-26 SUPER.
TP-26 SUPER montuje się dokładnie tak samo jak blachy trapezowe, a wyglądem bardzo przypomina panele dachowe na rąbek.
Różnica jest taka, że przy panelach na rąbek wkręty są niewidoczne, a przy TP-26 SUPER wkręty będą widoczne od góry blachy.

Wydaje się, że zdecydowanie lepiej będzie się prezentował TP-26 SUPER, natomiast decyzję o wyborze musi Pan podjąć sam.

 

________________________________________

Blacha trapezowa TP-26 SUPER
obraz.thumb.png.421ed4c87133ffde6b1875d2c8836031.png

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...