Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Sposoby na ogrzewanie - klimatyzacja vs pompa ciepła


Recommended Posts

Czy dom można ogrzać za pomocą klimatyzatora pracującego „na biegu wstecznym” i przy tym korzystać z chłodzenia latem? Teoretycznie tak, ale efektywność i komfort użytkowania mogą budzić zastrzeżenia. Alternatywnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie - działającej na tej samej zasadzie - pompy ciepła, która co prawda gorzej chłodzi, ale skuteczniej ogrzewa. Zestawienie możliwości funkcjonalnych i ograniczeń tych urządzeń powinno ułatwić inwestorom wybór odpowiedniego rozwiązania.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budownictwob2b.pl/instalacje/baza-wiedzy/urzadzenia-i-akcesoria-grzewcze/52254-sposoby-na-ogrzewanie-klimatyzacja-vs-pompa-ciepla

Link to postu
Gość Łukasz Pawłowski

Przeczytałem tylko część artykułu a napotkałem mnóstwo merytorycznych. Np instalacja multisplit może być wykorzystana do podgrzewania wody C.W.U. Kolejny instalacja multisplit może mieć bez problemu 5 jednostek wewnętrznych, są i większe instalacje. Kolejny klimatyzator nawet bez grzałek tacy ociekowej i karteru sprężarki będzie funkcjonował do nawet 0C bez problemu. Modele z grzałkami do -20 a nawet -30C.

Link to postu
  • 3 tygodnie temu...
Gość Jacek
Czy pompa ciepła może współpracować z piecem gazowym (dotychczasowe ogrzewanie segmentu jak i wody użytkowej przez cały rok) który załącza się przy wyjątkowo niskich temperaturach? Taka pompa jest mniej kosztowna od tych bardzo mocnych, aż za mocnych. Klimatyzatory natomiast mają tę zaletę że mogą pracować tam gdzie przebywamy, no. w pracowni. Gdy przechodzimy do kuchni i jadalni możemy wyłączyć klimatyzator ten w pracowni, a odpalić ten w jadalni połączonej z kuchnią. (Własny prąd z fotowoltaiki sprzyja jednemu i drugiemu rozwiązaniu?) Które rozwiązanie jest the best?
Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...