Skocz do zawartości

Ściana jedno- czy dwuwarstwowa


Recommended Posts

Napisano

Witam wszystkich,

jestem na etapie planowania domu jednorodzinego 116m2.

 

Aktualnie mam mały dylemat i chciałbym prosić o radę bardziej doświadczonych kolegów lub osoby, które na codzień siedzą w temacie.

 

Mianowicie jakie jest wasze zdanie w temacie ścian jednowarstwowych, mam na myśli tutaj ściany z betonu komórkowego ytong 48cm. Czy waszym zdaniem warto jest budować dom w takiej technologii? Ytong ma w ofercie wszystkie niezbędne elementy do budowy domu w systemie ścian jednowarstwowych, można kupić u nich gotowe bloczki szalunkowe na wieniec oraz nadproża.

 

Bardzo interesują mnie następujące kwestie. 

- dlaczego w Polsce ściany jednowarstwowe są nadal rzadko spotykane, gdzie u naszych zachodnich sąsiadów jest to już pomału standardem w budownictwie jednorodzinnym?

- czy przy aktualnych cenach styropianu, może okazać się, że budując dom ze ścianami jednowarstwowymi koszta budowy wyjdą nam taniej niż robiąc standardowe 25cm pustak+ 20cm styropian?

- jakie są waszym zdaniem plusy i minusy obu tych rozwiązań?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Napisano (edytowany)

Podstawowe minusy:
- konieczna niezwykle staranna ekipa
- cieńsza warstwa termiczna w każdym miejscu gdzie musisz bruzdować (gniazdka, rury)
- nadproża i wieniec będą z betonu. Bloczek szalunkowy jest przecież cieńszy a tym samym ta warstwa odpowiadająca za izolację będzie cieńsza.

Ściana dwuwarstwowa + płyta fundamentowa ocieplone styropianem daje ci ciągłość i jednorodność izolacji niezależnie co sobie porobisz w ścianach.

Edytowano przez Elfir (zobacz historię edycji)

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Gdyby nie zaatakowane mini słoneczniki nigdy bym nie zaczął interesować się Skorkiem .            
    • witam forumowiczów, Załaczam foto zniszczonego zębem czasu dachu, który aktualnie przecieka. Szykuje się do szybkiej reparacji, jednak póki co, nie będzie to pokrycie całości , a jedynie - zabezpieczenie obszaru, który przepuszcza na poddasze wodę. Proszę o informacje jakiego materiał będzie najlepszy? papa wierzchnia termozgrz? izoplast b?  nie mam doświadczenia. jak przygotowac powierznie? dzięki
    • Witam Szukam pomocy przy malowaniem farbą ceramiczną. Malowałem pokój na dwie warstwy. Po wyschnięciu gdy słońce wpada do pokoju to ukazują się takie pasy bardziej matowe, widać to tylko gdy patrzy się na ścianę pod kątem, na wprost tego nie widać. rozprowadzałem farbę wałkiem na ścianie po czym dodatkowo na koniec robiłem ostatni tych wałkiem zawsze od góry do dołu przed namoczeniem wałka i rozpoczęciem dalszego malowania - tak jak było na instrukcji od producenta. Malowałem wałkiem Anza Titex - jednak gdy jechałem od góry do dołu to tak jakby wałek się "puszył" i dlatego jest pasek bardziej matowy.   Jakieś rady co do malowania farbą ceramiczną ? ewentualnie jakieś inne wałki polecacie do tej farby ? Dodam, że mieszkanie jest po słonecznej stronie przez co temperatury w mieszkaniu są wyższe niż zawsze ale to jakoś 25/26 stopni.  
    • Mam. Odkryłem tajemnicę. Jest 1.00 w nocy, wylazlem zbierać opuchlaki z latarką. I wiecie co?   Skorki!   Na moich mini slonecznikach ozdobnych małych dziury w liściach od kilku dni.   Wpadam - a te skorki żrą jak opętane! Pozbierałem, postrząsałem - armia tego - podchodzę do Katalpy - a jakże!. Są. Żrą!   Uzbierałem do słoika moc.   To skorek! Szkodnik pieprzony biega jak oszalały i wyżera dziury! Będę powtarzał zbieranie po nocach. Pozdrawiam.  
    • Sprawdz firme tk-investor.pl, przez telefon udało mi się już sporo dowiedzieć w temacie nadzoru, a potem juz poprowadzili za ręke 
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...