Skocz do zawartości

Przecieki wzdłuż rury osłonowej studni wierconej


Recommended Posts

Dobrzy fachowcy wywiercili mi studnie na głębokość 27 metrów, woda była jest o okropnym smaku i zapachu, żelazo. Ale mogę ją wykorzystać do gruntowej pompy ciepła bo ma 12 stopni. Problem w tym, okazała się artezyjska, wodę wyrzuca na około metr w górę. Rura osłonowa jest zaczopowana i z niej nic nie cieknie. Natomiast dookoła rury osłonowej wybija mi ciągle woda, wzywani fachowcy próbowali coś z tym zrobić ale pomimo odkopywania dookoła rury osłonowej i sypania różnego syfu. Nic oprócz zalewania działki tym syfem się nie działo. 

Wykopałem niby oczko wodne i tam odprowadzam te przecieki a dalej rurami melioracyjnymi rozprowadzam po działce. Efekt jest taki ,że oczko się przelewa mimo to a grunt dookoła jest podmokły.

Błąd fachowców był taki, że po osadzeniu rury osłonowej, zasypali przestrzeń dookoła rury bardzo grubymi kamieniami, tak około 25 mm, aż do powierzchni!!!!!, woda bez trudu penetruje te kamienie i wypływa na powierzchnie. 

Ostatnio pojawił się jeden specjalista i zaoferował zatrzymanie tego za 5.000 zł. Robota ma trwać 2 godziny. Jeśli to tak łatwe to może sam mogę to zrobić?

Czy ktoś ma wiedzę na ten temat?

Działka jest przy jeziorze, i woda gruntowa znajduje się 40 cm pod powierzchnią co jeszcze utrudnia sytuację.

Link do komentarza

Ogólnie wiedza kosztuje...

Jego wiedza kosztuje 2500 za godzinę...

Za jego pracę, teraz, powinni zapłacić Twoi

2 godziny temu, Marcin Piotrowski napisał:

Dobrzy fachowcy

od wiercenia, bo przecież nie zamawiałeś u nich oczka wodnego, tylko studnię głębinowa...

Nawet jak woda nie za bardzo nadaje się do spożycia, powinna być możliwość zamknięcia wypływu...

Warunki wodne są nieciekawe, więc doszczelnienie musi zrobić ktoś, kto na prawdę WIE jak to zrobić...

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...