Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Przecieki wzdłuż rury osłonowej studni wierconej


Recommended Posts

Dobrzy fachowcy wywiercili mi studnie na głębokość 27 metrów, woda była jest o okropnym smaku i zapachu, żelazo. Ale mogę ją wykorzystać do gruntowej pompy ciepła bo ma 12 stopni. Problem w tym, okazała się artezyjska, wodę wyrzuca na około metr w górę. Rura osłonowa jest zaczopowana i z niej nic nie cieknie. Natomiast dookoła rury osłonowej wybija mi ciągle woda, wzywani fachowcy próbowali coś z tym zrobić ale pomimo odkopywania dookoła rury osłonowej i sypania różnego syfu. Nic oprócz zalewania działki tym syfem się nie działo. 

Wykopałem niby oczko wodne i tam odprowadzam te przecieki a dalej rurami melioracyjnymi rozprowadzam po działce. Efekt jest taki ,że oczko się przelewa mimo to a grunt dookoła jest podmokły.

Błąd fachowców był taki, że po osadzeniu rury osłonowej, zasypali przestrzeń dookoła rury bardzo grubymi kamieniami, tak około 25 mm, aż do powierzchni!!!!!, woda bez trudu penetruje te kamienie i wypływa na powierzchnie. 

Ostatnio pojawił się jeden specjalista i zaoferował zatrzymanie tego za 5.000 zł. Robota ma trwać 2 godziny. Jeśli to tak łatwe to może sam mogę to zrobić?

Czy ktoś ma wiedzę na ten temat?

Działka jest przy jeziorze, i woda gruntowa znajduje się 40 cm pod powierzchnią co jeszcze utrudnia sytuację.

Link to postu

Ogólnie wiedza kosztuje...

Jego wiedza kosztuje 2500 za godzinę...

Za jego pracę, teraz, powinni zapłacić Twoi

2 godziny temu, Marcin Piotrowski napisał:

Dobrzy fachowcy

od wiercenia, bo przecież nie zamawiałeś u nich oczka wodnego, tylko studnię głębinowa...

Nawet jak woda nie za bardzo nadaje się do spożycia, powinna być możliwość zamknięcia wypływu...

Warunki wodne są nieciekawe, więc doszczelnienie musi zrobić ktoś, kto na prawdę WIE jak to zrobić...

 

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Według mnie deweloper chałupę sprzedał - teraz to już Twój problem. Oczywiście, że przekrój przewodów jest minimalny, dla obwodów gniazdek za mały. Tak się "oszczędza" na kosztach budowy, wpędzając w kłopoty nabywcę. I prawdopodobnie instalację elektryczną masz w wersji minimalnej, czyli teraz jest czas na jej rozbudowę dostosowującą do Twoich potrzeb i planów.
  • Witam kupiłam dom w stanie deweloperskim .  W całym domu pod gniazdka jak i pod włączniki oświetlenia mam kable o przekroju 1,5. Projektu instalacji elektrycznej wewnętrznej nie widziałam . Zastanawiam się czy nie poprosić inwestora o przestawienie - fachowiec który wykonuje mi remont twierdzi ze jest za mały przekrój kabli. Mogą być czy nie takie kable?
  • Chodzi o cwu i co, myślałem o korzystaniu z taryfy nocnej i potem korzystania z tego bufora ciepła za dnia.
  • Drzwi do gospodarstwa domowego można podzielić na trzy rodzaje:   Zewnętrzne - wejściowe, które możemy z kolei podzielić na drzwi zewnętrzne dwuskrzydłowe i jednoskrzydłowe,   Wewnętrzne - drzwi prowadzące do poszczególnych pomieszczeń  Gospodarcze - prowadzące do pomieszczeń użytkowych takich jak garaż, piwnica, czy kotłownia.   Każdy rodzaj drzwi ma do spełnienia inne funkcje. Stąd też w zależności od tego gdzie drzwi mają prowadzić, powinniśmy je odpowiednio dostosować pod względem bezpieczeństwa, wytrzymałości i wizualnym.     Czym kierować się przy wyborze drzwi gospodarczych?   Wybierając drzwi gospodarcze jak przy wyborze każdych drzwi bardzo ważna jest z pewnością estetyka i dopasowanie do wystroju innych pomieszczeń. Nie powinno się jednak skupiać wyłącznie na wyglądzie. Parametry techniczne drzwi i dostosowanie ich do warunków jakie panują w pomieszczeniu, do którego prowadzą jest bardzo ważne. Szczególnie w przypadku drzwi prowadzących do pomieszczeń gospodarczych. Przykładowo, kotłownia znajdująca się wewnątrz domu powinna być odpowiednio zabezpieczona przed pożarem, tak aby w razie jego wystąpienia, płomienie nie rozprzestrzeniły się do kolejnych pomieszczeń. Poniżej znajduje się lista czynników, nad którymi powinniśmy się szczególnie zastanowić przed wyborem drzwi do pomieszczenia gospodarczego.   Bezpieczeństwo   Złodzieje bardzo często dostają się do domu przez pomieszczenia gospodarcze, jak garaż przylegający do części mieszkalnej, czy przez piwnicę. Z tego powodu warto zainwestować w drzwi gospodarcze o odpowiedniej klasie antywłamaniowej. Mogą one być wyposażone w specjalne klamki z gałką uniemożliwiającą jej rozwiercenie i wyciągnięcie wkładki czy inne zabezpieczenia chroniące.      Izolacja termiczna   W piwnicy czy garażu zwykle panuje niższa temperatura niż w części mieszkalnej. Aby zapobiec niepotrzebnym stratom ciepła, które będą powodować większe wydatki na ogrzewanie, warto zamontować w pomieszczeniach gospodarczych drzwi, które zapobiegają utracie ciepła z pomieszczenia, dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów termoizolacyjnych.       Ochrona przed pożarem   W przypadku pomieszczeń takich jak kotłownia, lub garaż, w przypadku których występuje zwiększone ryzyko wystąpienia pożaru, powinno ono być dobrze zabezpieczone przed rozprzestrzenianiem się płomieni. Zastosowanie drzwi przeciwpożarowych może wydłużyć czas w jakim płomienie i dym przedostają się do kolejnych pomieszczeń nawet o pół godziny.       Wybór drzwi hybrydowych   W zależności od wykorzystanych materiałów, drzwi mogą być lepiej dostosowane do różnych zadań. każdy materiał ma swoje wady i zalety. W celu wyeliminowania wad jakie niesie za sobą wykorzystanie różnych materiałów, warto zdecydować się na drzwi hybrydowe, które dzięki połączeniu różnych materiałów dostosowują się jak najlepiej do funkcji, którą mają pełnić.     
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...