Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
magic44

Wpis w Rejestrze Zabytków

Recommended Posts

Witam.
Jestem właścicielem starego domu - nie kamiennicy. Według aktów notarialnych dom został zbudowany w 1926 roku i jest wpisany do Rejestru Zabytków. Z tego względu jakiekolwiek przerabianie i remonty zmieniające kształt i wygląd zewnętrzny budowli jest zabronione. W związku z tym wszelkie prace będą tu nazywane raczej renowacją a nie remontem. A jest co odnawiać. Zużycie całkowite (wg atków notarialnych) wynosi 68%. Niestety w tej całej sytuacji jestem bardzo ograniczony i możliwościami i finansowo. Przeciekający dach mogę naprawić wyłącznie wymieniając dachówki. Nie można mi natomiast położyć o wiele tańszej blachodachówki. Co za tym idzie częściowej wymianie podlegają również łaty pod dachówki co dodatkowo zwiększa koszty remontu. Podobna sprawa jest z oknami, drzwiami i elewacją budynku. Naprawa powinna zachować oryginalny kształt elementów zewnętrznych. Czy w tej sytuacji mogę liczyć na jakieś dotacje pokrywające chociaż w części poniesione koszty remontu budynku? Gdzie i jakie wnioski mogę złożyć? Czy będą wymagane jakieś opinie-kosztorysy remontów? Dziękuję za wszelkie informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na prace remontowe obiektów zabytkowych potrzebne będzie pozwolenie na budowę zaopiniowane przez konserwatora zabytków. Natomiast kwestia ewentualnych dotacji rozpatrywana jest indywidualnie i może pochodzić np. od gminy, z funduszu ochrony zabytków - w praktyce szanse znikome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • ja rozmawiam z Ekspertem, z nim sie nie policzkuję, więc nie wiem skąd ta uwaga. Dyscyplinuj urobosa, który nadal się skupia na mnie, nie na tematach. Fobia?   To zrozumiałe. a ja odniosłem sie do zdania:   Wg mojej obserwacji na podłożu papy dachowej zgrzewalnej dobrej jakości mech nie tyllko zawilgocił powierzchnię, ale też nieusuwany niszczył ją wrastając stopniowo, tworzył też powierzchnię ziemi (z obumarłych roślin). To samo mówił mi sąsiad z gontem bitumicznym. Myślę, że przy dachówce cementowe, a tym bardziej goncie drewnianym wnikanie korzonkow w podłoże jest jeszcze łatwiejsze. Blacha ma o wiele większą odporność na taką penetrację, a zabezpieczona, pewnie całkowitą,  prócz odbarwienia.   Dlatego zapytałem Eksperta o te podłoża?
  • Ekspert się wypowiedział!!! Dodał do mojej wypowiedzi podziękowanie i widać uznał, że nic więcej nie warto zenkowi dopisywać!!! Tego zdania nie doczytało się naszemu dyskutantowi   Ja ręki do policzkowania nie podnoszę...
  • to akurat jest bzdura na resorach.  Im mniejszy i cieplejszy dom (a kanadyjczyki należą do grupy cieplejszych) - tym mniejszy sens ma w ogóle myślenie o PC. W twoim przypadku, szczególnie jeśli ma być tanio - trzeba wziąść pod uwagę kable grzejne w wylewce lub zwykłe konkwektory jak w przypadku domu gawła. Oczywiście, od samego początku prawdopodobnie trzeba będzie dać PV na dach - ale to ze względu, że inaczej nie będziesz w stanie wyjść ze wskaźnikami narzuconymi przez Warunki Techniczne. To bardzo utrudnia budowanie domów ogrzewanych tylko prądem. Trzeba stosować różne myki i sztuczki ;)
  • Gość Radek
   Polecam zapoznać się z ofertą od Bowim - ja mam właśnie wszelkie zbrojenia od nich i wiem że są solidne.
  • Stal zbrojeniową oferują składy budowlane i hurtownie, a także bezpośrednio jej producenci. Można kupić odpowiednio pocięte pręty, a nawet zamówić gotowe szkielety zbrojeniowe, na przykład do wieńca stropowego. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/porady/821-gdzie-kupic-stal-do-zbrojenia-stropu
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...