Skocz do zawartości

Ile kosztuje przydomowa oczyszczalnia z montażem?


Recommended Posts

Analizując rynek, zauważamy, że koszt przydomowej oczyszczalni ścieków wraz z montażem może wahać się od 10 tys. złotych do aż 25 tys. a niekiedy nawet powyżej tej kwoty. Co sprawia, że oferowane w branży urządzenia są tak różne cenowo?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/woda-i-kanalizacja/a/99921-ile-kosztuje-przydomowa-oczyszczalnia-z-montazem

Link do komentarza
Gość Ekolog
Bardzo mądre rozwiązanie własna oczyszczalnia i własne ujęcie wody .Ja płacę krocie za wodę z rzeki ktøra płynie 100 m. dalej .Woda stała się doskonałym žrødłem dochodu dla røžnych spøłek .
Link do komentarza
Gość Szef666
Oczyszczalnia standardowa to 2500. Kruszywo max 1500 z transportem. Dzień pracy koparki max 1500. Rury ok 60 MB to 300zl. Rury wyjścia na pow to 300. Włóknina to że 300. I jeden dzień pracy dla 2 osób. Bzdurna cena za tą oczyszczalnie
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość Stefan_monter
Szef666 ty chyba opisujesz oczyszczalnie ekologiczną czyli zwykły plastikowy zbiornik, osadnik gnilny, gdzie ścieki nie są oczyszczane tylko to co cięższe opada na dno a reszta syfu leci do ziemi i śmierdzi jak z szamba bo to takie jakby szambo. Oni tutaj piszą o oczyszczalniach z napowietrzaniem, to coś zupełnie innego, z tego wychodzi prawie czysta woda, nie śmierdząca i bezbarwna.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Czasami lepiej wstrzymać się z komentarzem, jeżeli nie jesteśmy uzbrojeni w odpowiedni poziom wiedzy. Oczyszczalnia, którą opisuje artykuł to urządzenie z napowietrzaniem, oczyszczalnia biologiczna i ceny tych urządzeń są wyższe ponieważ: - osiągają wyższy parametr oczyszczania, do 98%, o czym w oczyszczalni ekologicznej można pomarzyć - spełniają normy co pozwala na nie uzyskać dotacje, czego nie da się powiedzieć o oczyszczalniach ekologicznych, - nie generują nieprzyjemnego zapachu, bo są napowietrzane, co również w oczyszczalniach ekologicznych jest nie do osiągnięcia, - do ziemi idzie oczyszczony ściek a nie surowy ściek, który został tylko pozbawiony grubszych zanieczyszczeń, dodatkowo aktualnie zmieniło się prawo wodne i wywóz wszystkiego będzie kontrolowany a opróżnianie osadników oczyszczalni ekologicznych będzie dużo droższe, ponieważ składowane tam osady stałe są inaczej traktowane niż normalny ściek czy zawartość reaktora oczyszczalni biologicznej. Trzeba te rzeczy wiedzieć i mieć na uwadze przy wydawaniu osądu co jest lepsze i bardziej opłacalne, bo można się bardzo pomylić.
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Odpuśćcie sobie oczyszczalnie.  Po wejściu w życie nowej ustawy praktycznie żaden szambiarz nie wybierze wam z oczyszczalni Państwo zrobiło sobie monopol i nie chce wydawać zgody prywatnym odbiorcom szamba. Dzwoniłem dzisiaj. Za wybranie wody z oczyszczalni ządają 1400zl

 Mam oczyszczalnie bez osadnika. Ilość brudnej wody 1300l.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Witajcie. W tym roku wegetacja ruszyła zbyt wcześnie. Co będzie z owocami, to się pogodzę, trudno. Ale okrutnie ucierpiały moje hortensje. Pierwszy raz spotkała mnie taka sytuacja i nie za bardzo wiem co robić. Zostawić? Czekać? Ciąć - a jeśli tak to w którym miejscu. Może ktoś doradzić? Zaraz podeślę zdjęcia.                    
    • Zamontowalem reduktor cisnienia callefi zaraz za wodomierzem, ustawiony jest na 3 bary ale na koncu rury zasilajacej jest bojler a w nim zawor bezpieczenstwa 10 bar ustawiony na sztywno.  I niestety mimo ustawienia cisnienia na redukrorze na 3 bary cisnienie i tak wzarasta.   Pytanie jak to rozwiazac. Czy dolozyc jeszcze jeden zawor bezpieczenstwa ustawiony na 3 bary ?
    • E no, u mnie na wsi też większość nie jest idealna, w wielu płotach nawet po kilka sztachet brakuje... ale zapewniam, że to nie wiatr je wyłamał.    U mnie to pewnego ranka nawet przęsło całe leżało na ziemi. Śruby ósemki były urwane. Wszystkie cztery. I rurki kwadratowe będące żerdziami, wygięły się w łuk. Też nie od wiatru, a od ciężarówki... Zima była, płot na zakręcie, a kierowca pojechał prosto.
    • Dziękuję, uspokoiłeś mnie  U mnie stawiała to sprawdzona firma, więc powinno być ok Może ten płot wywrócony który mnie tak przestraszył był faktycznie źle zamontowany. To ogrodzenie starego terenu po stacji benzynowej. Po wywróceniu zdjęto baner i postawili te przęsła na miejsce. Chociaż na zdjęciu z google widzę że są widocznie lekko wygięte.  
    • Mam taką od dwóch lat i problemów nie było. Tyle, że nie wiem jaki Ty masz płot, chodzi o jego posadowienie. Ja nie mam żadnego przeciwczołgowego, chociaż opierać się o niego można, ale żeby pod naporem wiatru na banerze płot się wywrócił??? Takim czymś powinien się zająć powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, bo to zagrożenie życia dla mieszkańców i nie tylko. Taki płot w ogóle chyba nie miał słupków w ziemi. Albo wetknięte niczym kijki w doniczce. Bo rozumiem baner wyniesiony do góry na kilka metrów, ale żeby przewróciło taki przy ziemi??? To jest niemożliwe nawet w warunkach przeciętnego huraganu i zwyczajnego płotu. Nawet z blachy.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...