Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Połączenie PE32 w posadzce piwnicy


Recommended Posts

Dom podpiwniczony rura planowo ma być na głębokości 150 cm w ziemi. Hydraulik na etapie ław zaproponował mi przepust w ławie z rury 80mm bodajże jak na rys 1. Ja umieściłem później w tym rurę PE32 wyginając ją taką sprężyną żeby się nie uszkodziła, zapianowałem i uszczelniłem z zewnątrz masą KMB. Ale teraz patrzę i myślę jak to później połączyć by zbliżyć do ściany i zrobić wodomierz na ścianie. Przez przepust jak widać rura mocno odsunęła się od ściany na więcej jak 15 cm. A czy można to uciąć na poziomie np. styropianu i jakimiś kolankami zbliżyć do ściany (rys 3)? Czy w ogóle połączenia mogą być pod posadzką? A może zrobić nowy przepust w ścianie jak na rys 2.? Jakie są systemy szczelne żeby nie było później problemów? Myślę też czy w miejscu łączenia nie wylewać posadzki tylko zamaskować czymś. Czyli połączenie było by nad styropianem.

 

 

746cbb0ccf440987gen.jpg

 

 

fa4e05029a3d1e68gen.jpg

 

 

e8021e0631b6232fgen.jpg

 

 

Edytowano przez dedert (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, dedert napisał:

 . Hydraulik na etapie ław zaproponował mi przepust w ławie z rury 80mm bodajże jak na rys 1. Ja umieściłem później w tym rurę PE32  

 

Do czego ten przepust? Do czego ta rura? Hydraulików to ja znam nawet od oleju spożywczego.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Dołóż do tego 800 kg mokrego śniegu. Na metr kwadratowy. Tak jak wspomniałem, nie twierdzę, że to się od razu zawali. Ale trzeba uwzględniać takie obciążenia i mieć na uwadze, że spadek jest minimalny, a powierzchni brak gładkości. Wiec o zsuwaniu się śniegu nie ma mowy. Musi roztajać. Ale wszystko można zaplanować. 
  • Temu zapytałem z czego toto będzie ....Po roku będzie mógł PeZet posadzić dodatkowo na środku tego dachu kaczeńce.
  • Takie rzeczy planuje się  przez budową konstrukcji, zielone dachy "zaczynają" swój ciężar od 50kg/m2 a po kilku latach mogą już ważyć dwa razy więcej ich ciężar ciągle może się zwiększać nawet powyżej 130kg/m2   Co do opadów to nawet deszcz, czy podlewanie skutecznie zwiększa ciężar, odśnieżanie jest trudne, ale możliwe, trzeba jednak ciągle mieć to na uwadze, drewno  na dachu domu jest osłonięte od czynników atmosferycznych, zadaszone nad tarasem  już nie, wilgotność drewna będzie rosła w okresie jesienno-zimowym wraz ze wzrostem obciążenia dachu, degradacja drewna również.     
  • W tym, że przed lotem do Smoleńska też nikt nie widział w niczym problemu.
  • Warstwy dachu zielonego ekstensywnego - idąc od dołu w górę:   1. Hydroizolacja o parametrach antykorzennych. Jeśli taka nie jest, to..   1a Inna bariera korzeniowa (folia przeciwkorzenna, papa wzmocniona przeciwkorzenna) 2. Geowłóknina chłonno-ochronna - zakład 10 cm 3. Mata drenażowa - zakład kilka cm 4. Włóknina fitracyjna - zakład 10 cm 5. Substrat ekstensywny na dach zielony (ma spełniać wymagania wytycznych dla dachów zielonych FLL) - kupowany w workach, rozgrabić na grubość 6 - 8 cm. 6. Roślinność: rozrzucić albo posadzić pędy rozchodników, albo to i to, albo rozłożyć prekultywowaną matę rozchodnikową.   Podlewać przez pierwsze 3 tygodnie, potem tylko w czasie przeciągającej się suszy.      
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...