Skocz do zawartości

Panele dachowe na rąbek PD-510


Recommended Posts

Napisano

Jestem na etapie wyboru pokrycia dachowego.

Dom jednorodzinny, nachylenie połaci ok. 35st, 200 m2.

 

Zastanawiam się, który typ profilowania dla paneli będzie najlepszym wyborem?
Czy mają Państwo wytyczne jaki powinen być prawidłowy układ warstw na dachu?
Montaż na łatach czy bezpośrednio na wentylowanym deskowaniu?

Napisano

Dzień dobry.

Panele dachowe na rąbek PD-510 Blachy Pruszyński produkowane są w czterech wersjach:
✔ klasyczny (gładki)
✔ nanofala
✔ mikrofala
✔ mikrotrapez.

Najlepszym rodzajem profilowania jest nanofala. Nanofala to bardzo delikatne przetłoczenie powierzchni, praktycznie nie widoczne po zamontowaniu paneli na dachu, a mające bardzo duży wpływ na minimalizowanie ewnetualnie powstających pofalowań powierzchni na skutek rozszerzalności cieplnej blachy.

Do płaskich pokryć jakimi są panele dachowe na rąbek rekomendujemy też zastosowanie powłoki zabezpieczającej w wykończeniu matu gruboziarnistego, np. jednej z najlepszych powłok PURMAT z gwarancją do 50 lat.
Więcej o powłokach:
=> https://pruszynski.com.pl/powloki-ochronne.php

Panele montuje się na ruszcie drewnianym lub pełnym deskowaniu:
• zaleca się kontrłaty o wymiarach 40x50
• jako łaty zaleca się deski o wymiarach 32x(80/100/120)
lub 25x(100/120) – w zależności od rozstawu krokwi
i od kąta nachylenia dachu. Odległość pomiędzy nimi
powinna wynosić 20-30 cm. Drewno powinno być
zaimpregnowane (środkami neutralnymi), co najmniej kl.
II

rozstaw.jpg.c8e06744cb978f5102c77408897f0f82.jpg

Najczęściej spotykane rozwiązania przedstawione są na rys.

panele-dachowe-na-rabek-Blachy-Pruszynski-warstwy.jpg.19f0ec444438c93beb68addf1a05501b.jpg

Więcej szczegółów motnażowych w instrukcji montażu paneli dachowych na rąbek.
Do pobrania ze strony firmowej Blachy Pruszyński:
=> https://pruszynski.com.pl/instrukcje-montazu.php

Napisano

W zależności od wybranego rodzaju paneli:

- bez profilowania, powierzchnia płaska max zalecana dł. to 5m
- mikrotrapez max dł. 7m
- mikrofala max dł. 9m
- nanofala max dł. 9m

Rodzaje profilowania paneli dachowych na rąbek Blachy Pruszyński

 

 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Mam nadzieję, że te papiery wypełniają ludzie, którzy mają pojęcie o tym. I mam nadzieję, że te papiery są mniej skomplikowane niż te z Czystego Powietrza. Bo tu są po prostu takie kruczki, że zwykły Kowalski nie ma szans na poprawne wypełnienie. To nawet nie są kruczki, bo to po prostu na chłopski rozum jest nie do zrozumienia. Po prostu trzeba w tym siedzieć, jak moja koleżanka w gminie i trzeba mieć jeszcze chęci, żeby iść na skróty i wiedzieć co przejdzie a co nie. Poza tym wydaje mi się że jak to jest wysyłane przez Urzęd Gminy, to oni chyba inaczej do tego podchodzą niż do wniosku od Kowalskiego. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Właśnie nie. To jest zwyczajny zestaw dokumentów technicznych, które wystawiają głównie wykonawca i operator energetyczny, A tam są ludzie, którzy takich papierów tworzą dziesiątki, więc dla nich to nic skomplikowanego. Tu są papiery jednorodne, więc nie ma wielkiego pola manewru.
    • Jak te wnioski są tak zawiłe i skomplikowane jak w Czystym Powietrzu, to obstawiam, że jak ludzie sami piszą, to większa połowa może być na wstępie cofana. Ja bym już nie miał z czego osiwieć, ale nie ma bola samemu bez pomocy urzędnika np z gminy wypełnić dobrze ten wniosek. Zwrot za pianę PUR już sobie odpuściliśmy, bo za 4tys zwrotu stwierdziliśmy że szkoda się babrać. A jeszcze niestety byłem ograniczony czasowo, bo mieliśmy to bardzo rozciągnięte w czasie, bo najpierw okna i drzwi, w międzyczasie pokrycie dachu, elewacja i dopiero piana. Za 24tys, które odzyskaliśmy w zasadzie w ostatniej chwili, bo za 2 tygodnie już środki się skończyły, to naprawdę zakrawa na skórkę za wyprawę. Bo nerwów i straconego czasu nas to bardzo sporo kosztowało. A kuriozum było to, że musiałem zamontować na szybko grzejniki na nieocieplonym poddaszu, bo wstrzymaliby całą wypłatę tylko za dwa okna na poddaszu. A to, że nieocieplone to już ich nie interesowało, grzejniki mają być. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Przecież błędnych wniosków nie przyjmują. Poza tym nigdzie nie ma informacji ile wniosków zaakceptowano w ciągu 2024 roku, ani ile rozpatruje się miesięcznie w roku bieżącym. To jest chore. Składa się ludziom obietnice na podstawie których ci ludzie podejmują decyzje o dużym wpływie ekonomicznym na sytuację rodzinną, a potem państwo wypina się zadem na tych ludzi. A spróbuj człowieku jeden dzień spóźnić się z opłaceniem paru złotych należności... Mnie skarbówka ścigała za 20 groszy (tak, tak, 0,20 PLN, kiedyś nie było zaokrąglania w podatkach) niedopłaty w PIT ileś tam. Dwie dniówki tłumaczeń mnie to kosztowało, a ile pracownicy skarbówki stracili czasu, tego nie wiem. Sto razy taniej by było jakby któryś wyjął 20 groszy z kieszeni i dopłacił za mnie. Ale nie, musiała być pokazówka.   PS. Te dwadzieścia groszy to już była suma ogólna z karnymi odsetkami, nie pamiętam ile wynosiła należność pierwotna. Do dzisiaj mam uczulenie na pracowników skarbówki.
    • Witam. Jak najlepiej zrealizować dgp na piętrze , bo nie zostało to przewidziane. foto parter - widać gdzie kominek będzie. foto pietro - zaznaczone niebieską linią gdzie jest pietro niżej kominek. Jak najlepiej zrealizować na piętrze dgp - jaki pomysł ?
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...