Skocz do zawartości

Historia edycji

Maratoro

Maratoro

20 minut temu, aru napisał:

na mój gust zagadnienie powstało nie przez jakieś tam "cięcie" w projekcie, tylko oparcie belek stropowych NA wieńcu

problemu nie powinno być, ale okno dachowe musi zastąpić świetlik, bo to już raczej za mały kąt aby to się udało jak pierwotnie zamierzano;

2,5 pustaka? jak to ma się do tych 20cm wieńca w drzwiach?

Oparcie belek na wieńcu nie zmieniło nic bo wiedzieliśmy o tym ze będziemy musieli podnosić o 1 pustaka i o tym napisałem. A błąd jest już na poziomie projektu nie budowy. 
 

Mamy na pięterku dwie scianki jedna z gk druga nośna, nośna potrzebuje nadproża min 14 cm. 2,5 pustaka łatwo obliczyć może przesadziłem o połówkę ale 2 na 100% 

 

Wieniec zabiera nam ok 20 cm drzwi ( które juz w projekcie były niższe niż standard ) żeby to zmienić musimy podnieść żeby zrobić odpowiedni zakład nadproża i wylać wieniec jak trzeba wychodziło nam ponad 40 cm dom do góry + pustaka którego juz podnosimy bo straciliśmy go tak jak powiedziałeś opierając belki na wieńcu. 
 

 

 

1 godzinę temu, zenek napisał:

Żeby spróbować coś odpowiedzieć - potrzebny przekrój z dachem! (lub więcej przekroi, jeśli masz)  (najlepiej żebyś NA NIM  kolorkiem zaznaczył, jak chcesz zmienić zarys dachu, kąt). 

Rzut samego poddasza też by się przydał  - bo to co pokazałeś, to chyba rzut czy widok więźby dachowej - więc jeszcze dobrze by zobaczyć, na czym stoi ten dach.

No i zaznacz kółkiem na rysunkach - gdzie ten wieniec wchodzi w drzwi.

 

Dach chyba nie jest symetryczny?

 

Przy okazji - jeśli tylko wypłaszczysz dach z zachowaniem konstrukcji - to moim zdaniem zamówiony materiał powinien się nadać - z jednym zastrzeżeniem: Przy większym kącie dachu jest mniejsze obciążenie śniegiem, przy dachu płaskim bywa większe (śnieg zalega). Więc byc może trzeba wtedy coś tam poprawić w konstrukcji. Chociaż podparcia płatwi pod szczytem dachu masz gęste - więc raczej jest OK. 

 

Uwaga!:

 

Masz też chyba bląd  w wymiarze na wysokości klatki schodowej - pisze  450 - a wygląda na około 200. Chyba że ja coś źle widzę.

(Suma wymiarów jednostkowych zawsze powinna się zgadzać z wymiarem całości odcinka).

 

I  też nie wiem:

dlaczego tam są pokazane wymiary od słupka do słupka w osiach - a na skraju do krokwi, zamiast choćby do ścian szczytowych, jeśli nie do ich osi - bo ściany szczytowe chyba są podparciem dla płatwi.

 

image.png.b6a78a92b64479d4370ff85876d74075.png

 

Może drzwi można przesunąć?

Albo zrobić drzwi ukośne? - takie też widziałem gdzieś. 

Albo może zmieszczą się z łukiem u góry?

 

Skoro macie problemy z drzwiami - to sprawdź też, na ile w ogóle to poddasze jest użytkowe (jeśli ma być użytkowe).

Tzn - gdzie po założeniu izolacji i podłogi i sufitu - nie będziesz bił głową w sufit. 

 

 

 

 

Zenek jak dotrę do domu to wrzucę więcej info i zdjęć projektu chyba ze to co mam na tel. wystarczy 

 

62E260A8-9746-4D38-AE86-44EE44DA6FE2.jpeg

76D29F62-4E5A-4160-A9FD-40E9F4A306BF.jpeg

Maratoro

Maratoro

17 minut temu, aru napisał:

na mój gust zagadnienie powstało nie przez jakieś tam "cięcie" w projekcie, tylko oparcie belek stropowych NA wieńcu

problemu nie powinno być, ale okno dachowe musi zastąpić świetlik, bo to już raczej za mały kąt aby to się udało jak pierwotnie zamierzano;

2,5 pustaka? jak to ma się do tych 20cm wieńca w drzwiach?

Oparcie belek na wieńcu nie zmieniło nic bo wiedzieliśmy o tym ze będziemy musieli podnosić o 1 pustaka i o tym napisałem. A błąd jest już na poziomie projektu nie budowy. 
 

Mamy na pięterku dwie scianki jedna z gk druga nośna, nośna potrzebuje nadproża min 14 cm. 2,5 pustaka łatwo obliczyć może przesadziłem o połówkę ale 2 na 100% 

 

Wieniec zabiera nam ok 20 cm drzwi ( które juz w projekcie były niższe niż standard ) żeby to zmienić musimy podnieść żeby zrobić odpowiedni zakład nadproża i wylać wieniec jak trzeba wychodziło nam ponad 40 cm dom do góry + pustaka którego juz podnosimy bo straciliśmy go tak jak powiedziałeś opierając belki na wieńcu. 
 

 

 

Maratoro

Maratoro

10 minut temu, aru napisał:

na mój gust zagadnienie powstało nie przez jakieś tam "cięcie" w projekcie, tylko oparcie belek stropowych NA wieńcu

problemu nie powinno być, ale okno dachowe musi zastąpić świetlik, bo to już raczej za mały kąt aby to się udało jak pierwotnie zamierzano;

2,5 pustaka? jak to ma się do tych 20cm wieńca w drzwiach?

Oparcie belek na wieńcu nie zmieniło nic bo wiedzieliśmy o tym ze będziemy musieli podnosić o 1 pustaka i o tym napisałem. 
 

Mamy na pięterku dwie scianki jedna z gk druga nośna, nośna potrzebuje nadproża min 14 cm. 2,5 pustaka łatwo obliczyć może przesadziłem o połówkę ale 2 na 100% 

 

Wieniec zabiera nam ok 20 cm drzwi ( które juz w projekcie były niższe niż standard ) żeby to zmienić musimy podnieść żeby zrobić odpowiedni zakład nadproża i wylać wieniec jak trzeba wychodziło nam ponad 40 cm dom do góry + pustaka którego juz podnosimy bo straciliśmy go tak jak powiedziałeś opierając belki na wieńcu. 
 

 

 

×
×
  • Utwórz nowe...