Skocz do zawartości

Kanały wentylacyjne


Recommended Posts

Mam parę pytań o wentylacje.


1. Czemu przepisy mówią że kratka grawitacyjna jesli jest w ścianie musi być nie niżej niż 15 cm od stropu a anemostat 35-50 cm od ścian czy krawedzi stropu?

 

2. W moim projekcie kuchnia jest narożna a okap w zupełnie innym miejscu? Okapy powinny być chyba tylko nad kuchnia? Oczywiście kuchnia zmieni miejsce i będzie przy oknie i tam też okap dam. A czy obok okapu może być kratka wentylacyjna grawitacyjna? Czy w kuchni musi być więcej kratek np. w innym miejscu nawiewna? 

 

3. Nie ma kratki w wiatrołapie i nie wiem gdzie ja zrobić. Jesli zrobię w stropie grawitacyjną to na poddaszu wyjdzie w podłodze i będzie przeszkadzac. Nie mam pomyslu. Może przez ścianę do klatki schodowej na poddasze wężem na zewnątrz?

 

4. Czy anemostat jest częścią rekuperacji i jest na prąd?

 

5. Grawitacyjna najlepiej działa w okresie zimowym gdy jest różnica temp czyli powietrze jest wyciągnę z cieplego pomieszczenia na zewnątrz, zgadza się? Wiec w jesli zasada mowi ze wyciągamy powietrze z "brudnych" pomieszczeń a do salonu, sypialni wpychamy powietrze to grawitacyjna nie ma sensu w tych pomieszczeniach bo zawsze będzie wyciągała? A co w okresie letnim, będzie mi śmierdziało w "brudnych" pomieszczeniach?

I jak sprawić by zima w ostre mrozy nie wychodzić mieszkania.

 

5. Na razie nie myślę o rekuperacji ale jeśli kiedys bym robil to wolałbym nie obnizac sufitu tylko umieścić rury na poddaszu w ociepleniu posadzki. Z tym że będzie problem przy przechodzeniu rurami do kolejnych pomieszczeń poddasza bo mam sporo belek/nadciagów wystających ponad strop na 10-12 cm .

 

 

adfb83d8a9123004gen.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...