Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Projekt Stodoła 35m2 x2 -dotacje, dofinasowanie, programy?


Recommended Posts

Cześć Wszystkim !
Przymierzam się do budowy domku z projektu Stodoła 35m2 +35m2 poddasze .
Interesuje mnie to czy mogę skorzystać z jakiś dotacji, dofinasowań, programów budując taki domek. (np. Czyste powietrze, itp.)

pozdrawiam Jacek.
 

Link to postu
 • 10 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Kamienica z 54 roku. Chcę mieć odpływ liniowy.  Czy mogę skuć wylewkę i górną warstwę pustaka aby uzyskać kanał na rurę i odpływ? (zostanie tylko ta dolna warstwa od sąsiada) (Z tego co sprawdziłem skuwając w jednym miejscu to pustaki są ułożone w kierunku który umożliwia położenie rury i odpływu) Pytanie brzmi czy to bezpieczne skuwać te górną płaszczyznę pustka i robić w tym instalację?  Chcę włożyć do tego kanału rurę kanalizacyjna fi50, i częściowo w nim zanurzyć sam odpływ liniowy. Następnie nad kanałem zrobić szalunek tracony, ułożyć parę drutów i zalać? (łącznie z 6-7 cm wylewki).  Odpływ liniowy musiałby być jakoś zawieszony w tym zbrojonym betonie.  Albo nie robić szalunku traconego ale zapiankować kanał, ściąć piankę na odpowiednią wysokość i też zazbroić i zalać?  Jak to się robi? 
  • Stare mieszkanie z 54 roku. Tynki piaskowo-wapienne. Zedrę farbę (dyskusja w innym temacie).   Jak (czym) równać nierówności 1-2cm? Czym jak ściana jest odchylona 5-8cm (mam takie 2). Będę brał ekipę, po prostu chcę wiedzieć jak dobrze zrobić, czego wymagać, gdzie i jakiej szukać. Nie chcę płyty na placki aby nie zmniejszać przestrzeni użytkowej oraz aby nie popękało. Miejscowo gdzieś mogę wrzucić ale chcę aby było zrobione solidnie. Chcę to zrobić ekipą. Więc pytanie brzmi w jaką technologię / rozwiązania iść aby ekipa zrobiła mi to ładnie i solidnie? Na to gładzie gipsowe.   Tynki maszynowe czy nie? Czy nie robi to różnicy dla ostatecznej jakości? Na minus: Mam tylko 1 fazę. Plus ktoś mi mówił że tynki maszynowe w bloku raczej za głośne, to prawda czy starać się ogarnąć 3 fazy i robić maszynowe?   Jakie materiały? Jaki sposób wykonania?  Sufity raczej zrobię podwieszane z GK.    Plus co z puszkami? Tynkarz obsadza? Co jak poprzednia ekipa **** mi puszki już obsadziła? 
  • biokominek jako ekokominek? kojarzy mi się z ekogroszkiem. ten sam sens przedrostka "eko"  
  • suporex nic nie wycisza. Wycisza ciężki materiał. Lita cegła, silikat. Wełna dodatkowo będzie tłumić.  
  • Ostatnio było malowane akrylową - Kabe Perfekta. Poprzednio... nie znam się ale pewnie tak jak mówi kolega: Jest to co kładli od lat 60tych; na pewno nigdy nie była zrywana.   Tylko w kuchni i być może w łazience pod częścią powłok jest farba olejna (a na nią akrylowa). Możliwe, że pod olejną też wapienna czy kredowo-wapienna.        Bo ściany są krzywe, czasami wgłębienie na głębokość 1cm, a czasami krzywa ściana na 5cm. Chcę tynkować aby zrobić piony i kąty pod sztukaterię. Chcę aby mieszkanie ładnie wyglądało. Po za tym położyłem sporo kabli bo wymieniałem instalację elektryczną, teraz i tak muszę coś zrobić aby ładnie zamaskować bruzdy.     W jednym miejscu zeskrobałem szpachelką jakiś 1mm powłoki i zaobserwowałem, że nawet jak zeskrobałem szpachelką wierzchnie warstwy, to nadal została jakaś farba kredowa czy kredowo-wapienna, która jest już na żywym tynku, związana z piaskiem. Pytanie czy to wyskrobywać np żyrafa aby w ogóle nie było farby na ścianie, aby tylko żywy tynk pozostał bez niczego, czy już zostawić?           Jak? Spryskiwać? Pędzlem? Czy jak? 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...