Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Pergola - usuwanie grzyba z drewna klejonego


Recommended Posts

Dzień dobry,

Borykam się z szerzącym rozprzestrzenianiem grzyba na drewnie. Pergola została zbudowana z 5 lat temu z drewna klejonego i od trzech lat walczę z pojawiającymi się wykwitami. Początkowo sinica, a od dwóch lat piękny grzyb widoczny na zdjęciu.
Czy jest szansa na zastosowanie profesjonalnej chemii, która upora się z tym problemem?

 


 

155299165_891078718335071_3489344967388222060_n.jpg

154792278_266572618466317_1424583605815712130_n.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym te miejsca zeszlifował do żywego drewna, zabezpieczył antygrzybem (moja nazwa preparatu :) ) i ponownie zabezpieczył.

https://www.vidaron.pl/poradnik/impregnacja-i-malowanie-drewna-ogrodowego

A tutaj 2 produkty zastosowane do malowania i zabezpieczenia domku narzędziowego.

https://budujemydom.pl/irbj/filmy/94804-jak-zbudowac-i-zaimpregnowac-domek-narzedziowy

od 4:08 mowa o impregnacie gruntującym, który przy okazji zabezpiecza drewno.

 

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drewno z sinizną jest pełnowartościowe pod względem konstrukcyjnym, jednak ma nieestetyczne przebarwienia. Powierzchniowe zmiany tego typu wystarczy przeszlifować, a następnie odpylić i pomalować (najlepiej środkiem grzybobójczym).

Jeśli mimo szlifowania drewno jest zszarzałe, bo grzyb wniknął głębiej, można użyć specjalnego preparatu do usuwania sinizny. Niestety jest on agresywny chemicznie (podobnie usuwa się pleśń i glony). Po jego wyschnięciu drewno jest gotowe do malowania. Najlepiej użyć w tym celu środka zawierającego pigmenty (dla zamaskowania przebarwień).

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Blachodachówka PŁASKA swoim nowatorskim kształtem doskonale wpisuje się w nowoczesną i przemysłową zabudowę. Prosta i szybka w montażu. Ekonomiczna - do koniecznego minimum ograniczona ilość odpadów. Bardzo bogata paleta zabezpieczeń antykorozyjnych (powłoki organiczne i metaliczne). Dzięki temu pokrycie dachowe wykonane z blachodachówki płaskiej może być projektowane na dziesięciolecia.   https://pruszynski.com.pl/blachodachowka-plaska,prod,57,2985.php    
  • korzyść iluzoryczna, zupełnie mnie nie przekonuje; raz - technicznie trudne do wykonania, trwałość wątpliwa, a co za tym idzie skuteczność takiego rozwiązania; dla mnie przerost formy nad treścią rzadko kiedy woda kapie w środku rozpiętości, zazwyczaj, spływa i leje się tam, gdzie trafia na przecięcie jej drogi, często są to krokwie, wymiany, mur i co tam jeszcze się znajdzie po drodze   tak z czystej ciekawości - to pomysł autorski, czy ogólna tendencja?
  • Krok czwarty to rozpięcie folii o wysokiej paroprzepuszczalności w pewnej odległości od deskowania. W ten sposób zyskujemy szczelinę wentylacyjną i zabezpieczenie wełny mineralnej przed zamoczeniem w razie nieszczelności pokrycia i podkładu z papy na deskach.
  • no deszczowej jak najbardziej a nawet mroźnej klimatyzatory budżetowe grzeją do -25*C na zewnątrz a droższe nawet do -30 *C.
  • Zgodnie z tym to na zgłoszenie. W swoim domu jednorodzinnym taka procedura a w bloku trochę ceregieli z zarządcą lub odmowa.   "Zgodnie z art. 29 ust. 2 pkt 1aa i 1b ustawy z 7.07.1994 r. - Prawo budowlane (Dz.U. z 2016 r. poz. 290) - dalej pr. bud., pozwolenia na budowę nie wymaga wykonywanie robót budowlanych polegających na przebudowie budynków, innych niż budynki, o których mowa w ust. 1, z wyłączeniem ich przegród zewnętrznych oraz elementów konstrukcyjnych, a także z wyłączeniem budynków, których projekty budowlane wymagają uzgodnienia pod względem ochrony przeciwpożarowej a także na przebudowie przegród zewnętrznych oraz elementów konstrukcyjnych budynków mieszkalnych jednorodzinnych, o ile nie prowadzi ona do zwiększenia dotychczasowego obszaru oddziaływania tych budynków. Jeżeli zatem podlegający przebudowie budynek jest budynkiem jednorodzinnym a zamierzana inwestycja, polegająca na wykonaniu otworu drzwiowego w miejscu dotychczasowego okna nie zwiększy dotychczasowego obszaru oddziaływania tego budynku jednorodzinnego, roboty mogą zostać wykonane w ramach zgłoszenia. Jednak w przypadku, gdy otwór zewnętrzny ma być przebudowany w budynku np. wielorodzinnym (por. przepis art. 29 ust. 2 pkt 1aa pr. bud.), inwestor jest zobowiązany do uzyskania pozwolenia na budowę." źródło: https://www.prawo.pl/biznes/drzwi-zamiast-okna-czy-potrzebne-pozwolenie-na-budowe,153573.html  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...