Skocz do zawartości

Bardzo brzydki zapach z kratki wentylacyjnej.


Recommended Posts

Napisano

Witam. Mieszkam na 3 piętrze w bloku. Posiadam wentylację grawitacyjną. Z kratki wentylacyjnej w kuchni do mojego mieszkania przedostaje się ohydne zapachy obiadowe od sąsiadów. Sasiad ow prawdopodobnie podłaczyl do wspolnego kanalu okap lub jakis wentylator. Wentylacja przy zamkniętym oknie nie działa (test z kartką papieru i z zapalniczka). Przy otwartym oknie jest ok. Ponawiam konkretne pytanie - czy montaż nawiewników higrosterowalnych i ewentualny montaż kratki wentylacyjnej z zaworem zwrotnym pomoże mi pozbyć się problemów ? Proszę o informację. Dziękuję.

Napisano

Zgłoś zarządcy i napuść kominiarzy.

Nie miał prawa sąsiad podłączyć okapu do współdzielonej wentylacji.

Taka możliwość istnieje tylko w przypadku posiadania swojego, oddzielnego przewodu kominowego.

Napisano

Został problem zgłoszony zarządcy, którego człowiek przyszedł z kominiarzem. Stwierdzili że przy zamkniętym oknie wentylacja nie działa ą przy otwartym tak - więc wszystko jest w porządku. Polecieli zamontować nawiewniki i tyle w temacie. Sąsiad jest pi prostu kryty przez nich.

Napisano

Mój problem dalej istnieje. Ktoś mi poradził aby zamontować w kuchni na oknie nawiewniki ą jednocześnie założyć KRATKĘ z zaworem zwrotnym. Chodzi o to aby kratką blokował wywiady z kratki a jednocześnie czyste powietrze z zewnątrz przez nawiewniki mogło usunąć do kratki to zużyte. Czy taka kombinacja jest możliwa i czy to zadziała ???

Napisano
2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Pod kratkę ewentualnie możesz dać kawałek membrany która przepuszcza powietrze w jedna stronę, a w druga nie. Tyle, że to ograniczy przepływ. Poza tym masz ewidentnie problem z cyrkulacja w kanałach wentylacyjnych i bez inspekcji kominiarskiej w mieszkaniach podłączonych do kanału - nie dojdziesz prawdy w życiu.

Była inspekcja kominiarska. i komniarzy tylko stwierdził że sąsiad z dołu ma wentylator ale wyłączony. I koniec tematu, wentylacja przy otwartym oknie działa dobre (co jest prawdą, ale tylko wówczas) więc wszystko jest ok. i koniec tematu.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Dzień dobry.   Dom parterowy, poddasze nieużytkowe. Obecnie budowany z Ytong.   Czy warto kombinować i zamienić ostatnią warstwę Ytong na Solbet? Podniesie mi to o 4 cm wieniec względem sufitu podwieszanego.  Dla Ytong wieniec zacznie się 4 cm wyżej niż linia sufitu, a dla Solbetu będzie to 8 cm. Czy ma to jakiś wymierny wpływ na izolacyjność termiczną?
    • Szanowny Panie,   Pański przypadek wymaga głębszej analizy, ponieważ z opisu wynika dość duży stopień skomplikowania. Możemy domyślać się, że w pewnych obszarach połaci dachowych lub bezpośrednio do nich przyległych znajdują się ściany budynku, które planuje Pan ocieplić warstwą termoizolacji. W takim przypadku sugerujemy wykonać minimum w postaci ocieplenia fragmentów ścian w obszarze styku z dachem. Należy pamiętać, że każda aktywność na dachu po jego ułożeniu może skutkować zniszczeniem pokrycia dachowego lub jego trwałym uszkodzeniem wymagającym wymiany. Wszelkiego rodzaju zaprawy, kleje i tynki mogą uszkodzić powłokę lakierniczą doprowadzając do jej zniszczenia. Powstałe na późniejszym etapie prac dociepleniowych uszkodzenia mechaniczne profilu do nieszczelności. Jest wiele zagrożeń wynikających z czynnika ludzkiego, które należy brać pod uwagę. Jest więc możliwe wykonanie docieplenia a w późniejszym czasie pokrycia dachowego, wiąże się to jednak z dużym ryzykiem jego uszkodzenia i/lub z niemożliwością jego wykonania. Rekomendujemy w pierwszej kolejności wykonanie docieplenia na całym obszarze ścian, a w kolejnym etapie dopiero montaż pokrycia dachowego. ___________________________ Panele dachowe na rąbek PD-510, Blachy Pruszyński https://pruszynski.com.pl/produkt/pokrycia-dachowe/panele-dachowe-blacha-na-rabek-stojacy/
    • Ok  tak to wygląda . Jednym słowem mówiąc bajazol . Chciałem zdystansować podłogę od wełny o jakieś 3 centymetry. Natomiast nie wiem, co z tymi ścianami szczytowymi. ? Zdejmować to robić najpierw jakiś stellarz. Na ścianie też mu chciały mieć jakąś półkę, a popakanie niespodzianka myślałem, że zostawią je gołe.
    • Komentarz dodany przez Mciek: Zdecydowanie odradzam
    • Hurtownia budowlana: OLI - Tomasz Kraska Województwo: lubelskie Miasto: Puchaczów Pełny opis hurtowni pod adresem: https://budujemydom.pl/hurtownie-budowlane/lubelskie/oli-tomasz-kraska
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...