Skocz do zawartości

Renowacja odnowienie elewacji malowanie


Recommended Posts

Odświeżenie elewacji

Czesc Dziś pytanko o elewacje . Otóż za bardzo nie wiem jaka mam elewacje na budynku, wiem tyle że to nie baranek . Chciałbym ja odświeżyć , pomalować na inny kolor ale nie wiem czy kupno samej farby wystarczy czy trzeba coś przed tym zrobić (oprócz wymycia jej ). Mam kilka pęknięć które muszę zaszpachlowac tylko pytanie czym ? I teraz na jednej ze ścian jest pełno pęknięc farby taki pajączek jakby się zrobił .Pomoże ktoś i po zdjęciu pozna jaka mam elewacje ?. Ogólnie coś mi mówi silikonowa czy silikatowa , bo w dotyku ściana jest jakby śliska ale też nie jak guma taki mat bardziej ale krople spływają po niej . Daje zdjęcia może ktoś pomoże

IMG_20201230_112253.jpg

IMG_20201230_112259_1.jpg

Link do komentarza

Są specjalne systemy "ocieplenie na ocieplenie", ale to już grubsza sprawa. W twoim przypadku trzeba to opukać i zobaczyć, co odpadnie. Potem uzupełnić ubytki tynkiem renowacyjnym, na tynk położyć farbę po wcześniejszym zagruntowaniu - zgodnie z zaleceniami producenta tynku i farby. To w zasadzie system. Jeśli chodzi o szpachlę zewnętrzną - po pierwsze - powinna ona mostkować rysy (pewno z dodatkiem włókien szklanych) i być mrozoodporna. Ja bym poszedł w stronę systemu a nie bawił się chaotyczne uzupełnianie.

 

Pytanie zasadnicze - co jest pod tynkiem - styropian czy ściana nośna?

Link do komentarza

W takim razie może w tym filmie znajdziesz odpowiedź. W zasadzie mowa tu o zabezpieczeniu przeciw porostom, ale jest też mowa w filmie o farbie, która kryje rysy. Dodatkowo w pliku pdf z wytycznymi do wykonywania systemów BSO (ETICS) http://www.systemyocieplen.pl/pliki/SSO_wytyczne_web.

na stronie 17. jest taki zapis: nierówności skuć, ubytki wyrównać zaprawą tynkarską lub wyrównawczą z ewentualnie wymaganymi dla użytych zapraw materiałami podkładowymi i z zachowaniem okresów karencji.

 

Link do komentarza
1 minutę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

farbie, która kryje rysy.

A jak myślisz jaki mam tynk ja bym skłaniał się ku temu że to tynk akrylowy , bo znalazłem projekt i takie są tam zalecenia ale nie wiem czy to już od tamtego czasu tak jest jak było budowane czy później ktoś zmieniał to . Dom powstał w 2005 roku 

Link do komentarza

15 lat to nie tak dużo, ja bym raczej znalazł opakowanie po tynku lub przypomniał sobie, w jakim systemie dom był ocieplany (czyli jaki producent) i potem prześledził ofertę systemów ociepleń tego producenta lub zadzwonił do doradcy. Na pozór jest to szukanie igły w stogu siana, ale u mojego kuzyna nadal jest wiadro z logiem producenta, w którym nosi wodę i podlewa warzywa :).

Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Oczywiście wiem, że "wylewka zrób to sam" to temat wałkowany 100 razy, a tutoriali jest dwa razy tyle, natomiast moje pytanie jest nieco inne. Chciałbym wyrównać sobie podłogę w piwnicy własnymi siłami. zależy mi na tym aby materiał, którego użyję, był możliwie idiotoodporny. Nie wiem czy zwykły cement taki jest, czy też 21 wiek uraczył nas czymś jeszcze łatwiejszym w użyciu. Nie zależy mi szczególnie na tym aby podłoga nie miała pęknięć (tych estetycznych) ani żeby był to idealny poziom. Ważniejsze jest żeby było równe aniżeli idealnie poziome.    Dobrym przykładem jak ja widzę te różnice jest moje pytanie jakiś czas temu a propos tego jak poradzić sobie z montażem haka w suficie, który był z pełnej cegły, która lubiła się kruszyć. Można było albo - wkładać drewniane listewki rozporowe, papier toaletowy, ślinę i zaklęcia jak to robili nasi dziadowie przez stulecia i być oldskulowym lub - wlać kotwę chemiczną i powiesić na tym słonia   pomyślałem, że może z wylewką cementową vs (tu wstaw coś innego) jest podobnie
    • Ten przykład nie jest najlepszy. Do rębaka nie należy wkładać mokrych gałęzi, bo wilgoć sprzyja korozji mechanizmu.     Wybrałaś nie najgorzej, najważniejsze, że rębak jest frezowy. Nie polecam natomiast tarczowych. Tarczowe uderzają nożem o gałąź i to uderzenie jest przenoszone na dłoń operatora. Bolą dłonie potem jak cholera. We frezowych tego nie ma.      Wciąganie jest grawitacyjne i wcale nie najgorsze. 
    • Tak  pracuje.   taki rębak, słuchać posuw.
    • Tak jest to bardzo ważne, bez tego mechanizmu praca jest bardzo ciężka i niebezpieczna.   Urządzenie po włożeniu gałązki musi ją samoczynnie wciągać, a obsługujący   może się w tym czasie odsunąć, nieco dalej lub przygotować następny kawałek gałęzi.     Do zestawu potrzebujesz jeszcze to:   Akumulatorowa pilarka do gałęzi łańcuchowa. https://allegro.pl/listing?string=akumulatorowa pilarka do gałęzi łańcuchowa&ocena-produktu=5.0 Do pracy trzeba się odpowiednio ubrać, żadnych szalików ani luźnych rozpiętych ubrań, włosy upięte, potrzebne okulary oraz rękawice, przedłużacz, worki, wiadro na zrębki oraz ta piłka, ładowarka i akumulatorki.    
    • Dzieki za opinie. Czy to automatyczne wciaganie galezi jest bardzo wazne ? Jesli tak, to coz, doloze troche grosza, zeby potem nie zalowac, ze nie mam tej opcji.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...