Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Odświeżenie elewacji

Czesc Dziś pytanko o elewacje . Otóż za bardzo nie wiem jaka mam elewacje na budynku, wiem tyle że to nie baranek . Chciałbym ja odświeżyć , pomalować na inny kolor ale nie wiem czy kupno samej farby wystarczy czy trzeba coś przed tym zrobić (oprócz wymycia jej ). Mam kilka pęknięć które muszę zaszpachlowac tylko pytanie czym ? I teraz na jednej ze ścian jest pełno pęknięc farby taki pajączek jakby się zrobił .Pomoże ktoś i po zdjęciu pozna jaka mam elewacje ?. Ogólnie coś mi mówi silikonowa czy silikatowa , bo w dotyku ściana jest jakby śliska ale też nie jak guma taki mat bardziej ale krople spływają po niej . Daje zdjęcia może ktoś pomoże

IMG_20201230_112253.jpg

IMG_20201230_112259_1.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są specjalne systemy "ocieplenie na ocieplenie", ale to już grubsza sprawa. W twoim przypadku trzeba to opukać i zobaczyć, co odpadnie. Potem uzupełnić ubytki tynkiem renowacyjnym, na tynk położyć farbę po wcześniejszym zagruntowaniu - zgodnie z zaleceniami producenta tynku i farby. To w zasadzie system. Jeśli chodzi o szpachlę zewnętrzną - po pierwsze - powinna ona mostkować rysy (pewno z dodatkiem włókien szklanych) i być mrozoodporna. Ja bym poszedł w stronę systemu a nie bawił się chaotyczne uzupełnianie.

 

Pytanie zasadnicze - co jest pod tynkiem - styropian czy ściana nośna?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie może w tym filmie znajdziesz odpowiedź. W zasadzie mowa tu o zabezpieczeniu przeciw porostom, ale jest też mowa w filmie o farbie, która kryje rysy. Dodatkowo w pliku pdf z wytycznymi do wykonywania systemów BSO (ETICS) http://www.systemyocieplen.pl/pliki/SSO_wytyczne_web.

na stronie 17. jest taki zapis: nierówności skuć, ubytki wyrównać zaprawą tynkarską lub wyrównawczą z ewentualnie wymaganymi dla użytych zapraw materiałami podkładowymi i z zachowaniem okresów karencji.

 

  • Lubię to 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

farbie, która kryje rysy.

A jak myślisz jaki mam tynk ja bym skłaniał się ku temu że to tynk akrylowy , bo znalazłem projekt i takie są tam zalecenia ale nie wiem czy to już od tamtego czasu tak jest jak było budowane czy później ktoś zmieniał to . Dom powstał w 2005 roku 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

15 lat to nie tak dużo, ja bym raczej znalazł opakowanie po tynku lub przypomniał sobie, w jakim systemie dom był ocieplany (czyli jaki producent) i potem prześledził ofertę systemów ociepleń tego producenta lub zadzwonił do doradcy. Na pozór jest to szukanie igły w stogu siana, ale u mojego kuzyna nadal jest wiadro z logiem producenta, w którym nosi wodę i podlewa warzywa :).

  • Dziękuję 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...