Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam mam pytanie
Piszę w takiej sprawie czy jest możliwość aby deszczownica blokowała przepływ ciepłej wody ? tzn ustawiam na piecu 50*C a z deszczownicy nie chce lecieć więcej niż 40/42*C czy będzie mi ktoś w stanie pomóc ?

Deszczownica taka : https://allegro.pl/oferta/mexen-zest...ant=8641761992
Piec taki : https://allegro.pl/oferta/kociol-dwu...saAsQ4EALw_wcB

Jeśli nie masz po drodze zaworów mieszających, które  ograniczają temperaturę na cwu w celu zapobiegania oparzeniom, nie widzę innej przyczyny. Możliwe jeszcze, że na kotle na cwu masz ustawione max 45 stopni. Tyle mi przychodzi na chwile obecna do głowy.

53 minuty temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Jeśli nie masz po drodze zaworów mieszających, które  ograniczają temperaturę na cwu w celu zapobiegania oparzeniom, nie widzę innej przyczyny. Możliwe jeszcze, że na kotle na cwu masz ustawione max 45 stopni. Tyle mi przychodzi na chwile obecna do głowy.

Na kotle ustawiam sobie temperaturę wody 50*C i taka leci z umywalki w łazience czy kuchni ale z deszczownicy i ze słuchawki już nie leci 50*C tylko 40/42*C

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Zawiedziony
      Ja od pół roku mieszkam w nowym parterowym domu szkieletowym 100 m2. Dom powstał szybko w 4 miesiące i wprowadziliśmy się po następnych kilku. Jakie wrażenia ... ? Hmm jeśli miałbym wybór i aktualne doświadczenie i trochę więcej pieniędzy to nie wybrałbym to ponownie na pewno. Dom jest bardzo akustyczny. Wszystko słychać między pokojami. Nie ma żadnej przez to prywatności jakby mieszkać w jednym dużym pokoju przedzielonym ścianami. Z salonu słychać ciśnienie telewizora , który głośność ma ustawiony cicho , bo zaledwie 10 na 100. Dom jest ciepły to prawda 120 m3- 150 m3 gazu na mięs. czyli ok 250 zł. W lecie gorąco , bo widziałem u kolegi więc od razu 2 klimy założyliśmy. Nie wiedziałem , że będzie tak głośno , bo wtedy na pewno bym się nie zdecydował. Poddasza nie użytkuję , bo nie zrobione a wtedy od góry by pewnie jeszcze by było słychać. Dom myślę , że nie ma jakiś błędów w wykonaniu. Ma podwójne wełnę mineralną w ścianach. Budował to Gość , który kilkanaście szkieletówek postawił w Polscea , a fachu uczył się w Kanadzie i Holandii. Poprostu taka specyfika tych domów. Wię jeśli komuś zależy na ciszy, prywatności to na pewno nie pod adresem domu szkieletowego. Proszę więc dobrze się zastanowić, aby się nie rozczarować jak ja. Pozdrawiam i spełnienia marzeń o Swoim wymarzonym domu. Najlepiej uczyć się na czychś błędach.
    • Ja również nie wiem dla czego są tam rury kanalizacyjne 160 mm. Być może zaprojektowano ją z naddatkiem dla świętego spokoju a może w inst. kanalizacyjnej podpodłogowej takie mają być. Dołączę zdjęcie planu instalacji podpodłogowej budowanego domu. Być może to coś pomoże. Dodam jeszcze, że jest to dom z poddaszem użytkowym. Powierzchnia użytkowa to 91 m. kw. parteru i 56 m. kw. poddasza.
    • Cześć, przepraszam, że tak późno odpisuje. W załączniku przesyłam plan mieszkania - sorry za jakość, ale udało się wygrzebać tylko ksero, którego zrobiłem zdjęcie. Dajcie proszę znać co myślicie? PS. Gaz już mam zaślepiony. Używam płyty grzewczej.   Gaz już mam zaślepiony. Używam płyty grzewczej.
    • No wlasnie lokalizacja mi odpowiada tam dlatego tak sie dopytuje bo mi odpowiada lokalizacja no i powierzchnia dzialki. Co prawda wymiarami jest niestandardowa ale jak patrzylem to jeden jest ala prostokat gdzie mozna by postawic dom tam jest 41x27 a druga czesc mialbym taka rekreacyjna. No ale ten row mnie tak przestraszyl dlatego stwierdzilem ze zaczerpne informacji od osob ktore sie bardziej w tym orientuja..
    • Do tego musisz wziąć jakiegoś znajomego budowlańca. Ja jestem elektrykiem i chociaż wiele budów nawiedziłem, wiele problemów znam, ale zaocznie nie lubię się wypowiadać, bo zawsze jest mnóstwo drobiazgów wokół, które mogą mieć poważne znaczenie przy podejmowaniu decyzji. Tym bardziej, że Twoja decyzja zadecyduje o dużych pieniądzach i losie na wiele lat. Nie podejmuj jej pochopnie, byś nie żałował.   Własnie w programie Galileo mówili o 3 podstawowych warunkach przy kupnie mieszkania. Pierwszy to lokalizacja, drugi to lokalizacja i trzeci to lokalizacja.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...