Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Viessmann Vitodens 200-W B2HE ciągła praca pompy


Recommended Posts

Zauważyłem, że podczas eksploatacji kotła niezależnie od długości pracy palnika w ciągu doby, pompy obiegowe pracują w zasadzie non stop.
Obecnie z uwagi na okres przejściowy programy robocze mam ustawione następująco
05:00-07:30 tryb komfortowy 23stC
poza tym tryb zredukowany 18stC
Z uwagi na zamontowany rekuperator taki okres grzania jest dla mnie optymalny przy obecnych temperaturach 3-10 stC.
Pytanie brzmi dlaczego pompy obiegowe pracują ciągle nawet w trybie zredukowanym kiedy kocioł nie grzeje?
Dodam, że mam również zainstalowany sterownik Vitotrol 200-E więc kocioł wie jaka jest temperatura w pomieszczeniu, a ta nigdy nie spada poniżej 20stC, zwykle utrzymuje się na poziomie 21-22 stC

Pytania dodatkowe:
1 - parametr 934.6 "sposób eksploatacji obiegu grzewczego 2" mam ustawiony na 1 czyli sterowanie pogodowe z wpływem temperatury pomieszczenia. Pytanie czy to dotyczy tylko tego konkretnego obiegu nr 2 (u mnie podłogówka)? Jeżeli tak to czy obieg grzewczy 1 jest nadal w eksploatacji 100% pogodowej?
2 - w ustawieniach kotła "współczynnik wpływu pomieszczenia w obiegu grzewczym 2" (podłogówka) mam ustawiony na 8. Możliwe jest ustawienie w granicach 0-64, czy ten przedział można odczytywać procentowo na zasadzie że 64 to 100% czyli tylko temperatura pomieszczenia jest uwzględniana, z pominięciem temperatury na zewnątrz? Na co konkretnie ma wpływ ten parametr? Na szybkość reakcji kotła czy na procentowy udział informacji o temperaturze pomieszczenia na temperaturę zasilania?

U mnie generalnie pomimo opisanych powyżej ustawień mam wrażenie, że kocioł zupełnie ignoruje temperaturę pomieszczenia - dla przykładu temperatura zadana 23 a temperatura faktyczna 24,6

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...