Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Pompa ciepła korzysta z odnawialnych źródeł energii, co oznacza że jej użytkowanie jest przyjazne zarówno dla środowiska, jak i dla domowego budżetu. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o pompach ciepła, zanim podejmiemy ostateczną decyzję o wyborze urządzenia grzewcze do naszego domu?

 

Kilka faktów na temat pomp ciepła

- Pompa ciepła zapewnia bezpieczne, komfortowe, bezobsługowe ogrzewanie. Po jej uruchomieniu nie musimy martwić się o prawidłową pracę urządzenia, gdyż jest ono w pełni zautomatyzowane i praktycznie nie wymaga naszej uwagi.
- Koszt instalacji pompy ciepła jest porównywalny do kosztu instalacji kotła na paliwo stałe, oraz niezbędnych dla niego: kotłowni i komina.
- Pompa ciepła zapewnia bardzo niskie koszty ogrzewania budynku i przygotowywania ciepłej wody użytkowej, pod warunkiem że jest to budynek dobrze zaizolowany przed startami ciepła.
- Pompa ciepła nie wytwarza spalin, ani innych zanieczyszczeń, nie przyczynia się do powstawania smogu. Jej praca jest czysta i ekologiczna.
- Pompy ciepła mogą być instalowane w nowych i modernizowanych budynkach oraz współpracować z ogrzewaniem podłogowym jak i grzejnikami.
- Pompy ciepła mogą współpracować z istniejącymi źródłami ciepła, np. kotłem gazowym.
- Odpowiednio dobrane mogą być jedynym urządzeniem grzewczym w domu.
- Pompa ciepła zajmuje bardzo mało miejsca (wystarczy 1 m2), można ją postawić praktycznie w każdym pomieszczeniu w domu.
- Pompy ciepło nie tylko ogrzewają wnętrza domu oraz wodę użytkową. Potrafią również chłodzić pomieszczenia, co jest bardzo przydatną funkcją w okresie letnim.

 

Dowiedz się więcej!

-Pompa ciepła - kiedy to się opłaca?
-Opcje wyboru
-Współpraca pompy ciepła z innymi instalacjami
-Pompa ciepła a hałas

 

Cały artykuł znajdziesz na naszym blogu TUTAJ

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...